Častější tvrdnutí břicha a prudké pohyby miminka. Může lactobacil v moči ohrozit miminko?

Zodpovězené
31. led 2020

Hezký večer,

chtěla jsem se zeptat na menší otázku. Minulý týden jsem byla u mé gynekoložky a prohlížela mě spodem a dělala ultrazvuk. Od té doby mám hlavně tvrdý podbřišek a nějak se to nemění. Když jsem volala paní gynekoložce, tak mi říkala, že to je normální, že mám odpočívat. Ale poslední den mi malá dělá v břiše hrozný kolotoč. Vrtí se tak šíleně a spodek mě bolí čím dál tím víc a cítím, jak kdyby se odpichovala v tom břiše.
Paní MUDr. mi řekla, ať piju pouze magnesium, že by se mi mělo ulevit a do toho mi pan primář dělal rozbor moči a mám tam nějaký lactobacil.

Nemůže to ohrozit miminko? Jsem 31.tt a čeká mě porod císařským řezem, protože to bude můj třetí porod.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zmiňovaná bakterie určitě nemůže ohrozit Vaše miminko. Spiše bych omezila vaginální UZ, který není tak šetrný jako UZ přes břišní stěnu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová