Jak vyvolat pohyby miminka na povel?

welunka
20. srp 2015

Ahojky, jsem 27tt, pohyby cítím krásně každý den už od 20tt. Jen vždy když si chce sahnout přítel tak mimi odpočívá. Vždy třeba dvakrát čute a než stihnu říci ať si sahne tak je klid... Minule měl ruku na bříšku asi půl hodiny a nic, jakmile ji dal pryč tak mimi hned čutlo. Možná to zní šíleně, ale jak to udělat aby to cítil i taťka? Zkoušela jsem trochu třást a š´touchat, ale na taťku prostě trucuje 🙂)) nemáte nějaký trik? Díííky

nellilie
20. srp 2015

Říká se sníst něco sladkého, není to stoprocentní ale mě to docela funguje. A ráno a večer když je nejaktivnější to odchytne u nás i tatínek🙂

kacinda
20. srp 2015

My meli s manzelem to same. Naseho prcka to jakoby uklidnovalo a kolikrat ne kopal docela dost tak jsem ho prosila at ho jde uklidnit 😀 zni to blaznive ale my to tak meli

misadan
20. srp 2015

Nám říkala na předporodním kurzu, že to že před partnerem se dítě uklidní je úplně normální🙂 za prvé prý cítí změnu energií a za druhé taky to jak my mu řekneme, tak to slyší a dá pokoj...🙂 většina sme jí to odkývaly, že to tak máme🙂 naopak doporučila i to, že pak když nám nepůjde uklidnit ke spinkání, máme vyslat partnera, on položí ruku na hrudníček a je klid... (kééééž by to bylo tak jednoduchý🙂 )

welunka
autor
21. srp 2015

🙂)))) Hi aaaaha, takže taťka si asi na kopání nesáhne 🙂)))
Také je mimi hodně aktivní dopoledne a večer, jenže dopoledne je přítel v práci a když mimi začne večer tak už většinou spí (mimi kope třeba až po 22h) někdy i odpoledne.... říkám mu, že to dělá schválně 😀
lumpík jeden mrňavej.
a díky za rakce

anniesfibis
21. srp 2015

A jak casto ty pohyby citite? Ja velmi malo kdy jsem 24+4 ...ted jsem na testu na glukozu, vypila jsem tolik enrrgie a ani tuk, naposledy nekdy vcera a dnes rano jen takovy lehoucky kopanecek uplne dole

rousse
21. srp 2015

u nás většinou krásně kopala, když jsem se zezadu přitulila k manželovi před spaním - pravidelně se za chvilku začalo ozývat: "Heeej - ona mě kope do zad!" ale jinak bych se nebála - postupem času budeš ráda, že bude chvilku klid 😀 U nás ke konci, když "kopala", tak to bylo jak z Vetřelce - na jedné straně břicha vylezla ruka, na protější noha - to už jsem jen čekala, že se břicho rozpůlí a ven vyskočí Karkulka i s babičkou 😀

welunka
autor
24. srp 2015

@rousse he tak to mě pobavilo 🙂.. tak jako mě by bylo líto kdyby to ani jednou necítil, pořád doufám, že se zadaří a mimi se umoudří a kopne i taťku 🙂 Jinak na to, že se mi bříško bude boulit se těším a doufám, že bude, kamarádka říkala, že se jí neboulilo vůbec...

@anniesfibis
Mno nějaký den je cítím pravidelně opravdu od rána do večera, večer nejvíce a nějaký den je mimi hodné a spinká a cítím ho třeba jen párkrát - můžete ho mít otočené tak, že nekopne přímo do stěny břišní. Někdy to cítím lehce a někdy mi uplně nadskočí břicho.

brokovich
24. srp 2015

Nás prdola je čim dal víc akční. Na manžela ruku taky ale reaguje mirnym uklidněním, takže třeba před spaním super. 🙂 Ale on tam tak vyvádí, že to vidí i lidi, co sedi naproti mne v buse. 😀 Včera večer gestikulace na manžela, že malej zas ^jede^, břicho poskakovalo a najednou pohyb, jak kdyby mi pod kůží na břichu přeběhla mys. 😀 Jsme se smáli ještě za hodinu. Malýmu ale vadi, když je na nem neco (tablet) položenyho. To hned kope na protest. Když manžel leží jakoby mi částečně na prsu a na hraně bříška, tak ho malej dycky za chvíli poradne zkope, tak to zkuste. 😉

anniesfibis
24. srp 2015

@brokovich tablet a pod. bych na bricho asi nedavala

evusk
24. srp 2015

Zkus vypít něco hodně studeného, třeba vodu s ledem. Mimi má tendence se od chladného žaludku odtáhnout a kope🙂

abalajda
24. srp 2015

Me obvykle stačili si zbořit prst do břicha a naše mala citlivý a hned provedla protipohyb, smáli se tomu i v poradne při monitoru když potřebovali aby se hýbala, ostatním maminkám dávali čokoládu ze to prý funguje, tak nevím. ...

brokovich
24. srp 2015

@anniesfibis tak on ten tablet neni tezky, a nekdy staci i moje ruka nebo knizka....myslim, ze v noci mu připravuju daleko krušnější chvilky v poloze brichobok 😀

anniesfibis
24. srp 2015

@brokovich spis myslím skrz wifi a různé elektomagnetické vlnění...

jetynka
24. srp 2015

Holky pokud chcete aby se vaše dítko hýbalo více než obvykle dejte si na břicho fonedoskop, naše mimi si sourozence kope jak chce a kdy chce a dokonce si s ním povídají a ono odpovídá kopancema, jen nás napadlo že si poslechneme srdíčko, malému se to nelíbí ani trošku tak reaguje obrovským vlněním břicha a špoulením dupky či nožiček, no náš malý je celkově nějak moc aktivní a mám dojem že snad pořád 🙂, až si řikám kde bere ten kilový drobeček tolik síly 😀

anniesfibis
24. srp 2015

@jetynka pouzivam ultrazvuk a je ji to uplne jedno :D

brokovich
24. srp 2015

@anniesfibis Jo takhle, tak to neřeším. Když bude tablet 10 cm od břicha, tak to asi "lepší" nebude. Teda nejsem na tohle odborník, ale myslím, že ne.

jetynka
24. srp 2015

@anniesfibis 😀 ahaaa tak to nám nehrozí, já viděla malého na ultrazvuku před chvíli a mrskal sebou v jednom kuše.

welunka
autor
26. srp 2015

A kdy zhruba se začne jakoby ,,vlnit" bříško?
Studenou vodu vyzkouším 😉

brokovich
26. srp 2015

@welunka To je individuální. Moji kamarádce, co je stejne tehotna, třeba vůbec. Má lenocha. 😀

ondicovaanna
20. zář 2015

Ahoj jsem v 17,tydnu a nemam žadny pohyby a a m kd y je budu mit t

anniesfibis
20. zář 2015

@ondicovaanna ja az od 22tt a do ted cca 30 tt velmi slabe

ondicovaanna
20. zář 2015

Aha mno ja uz se lekla ze neco neni v pořadku

welunka
autor
21. zář 2015

@ondicovaanna
Já mimi pravidelně cítím od 21tt - každý den - z počátku to bylo jen ve večerních hodinách, nyní jsem 32tt a cítím ho i přes den 😉 Neboj, určitě je v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru