Pohyby moc dole. Je to normální?

monca_24
15. zář 2020

Ahoj holky, jsem momentálně ve 21 týdnu a pohyby miminka cítím už třetí týden a jsou to docela kopance spíše dolu do podbřišku. Přijde vám to normální? Ostatním se dělají pěkné boulicky kolem pupíku a já cítím jen velký rány do mocaku nejspíš. Na poslední kontrole 14 dní zpátky říkal doktor, že je všechno v pořádku, ale to ještě nebylo tak intenzivní. 🤷🏻‍♀️

lennittka
15. zář 2020

Je to naprosto normální 😇

klokanka31
15. zář 2020

@monca_24 Taky jsem to tak měla. Pak jsem nějak v 8.cítila jak se otáčí hlavou dolů, to bylo dost nepříjemný. A pak si kopala a bouchala pěstičkama jak se jí zachtělo, většinou do boků 😊

katule1990
15. zář 2020

@monca_24 Je to normální. Jsem ve 31tt a malý mě kope od začátku jen hodně dole v podbříšku, do močáku a tak. Na kontrole byl zatím vždycky natočený koncem pánevním, tak proto mě kope jen dole. Snad se brzy otočí.

wafina
15. zář 2020

taky jsem měla KP. Já měla takové bolesti, že jsem i tři dny nespala, vždy sebou tak mrcasil, že jsem opravdu doslova řvala bolestí ve tři ráno, že jsem vzbudila i sousedy. Díky tomu jsem proležela těhu od 6 měsíce 🙈. Vydrželo mu to dodnes, ten kluk neumí ležet ani tři minuty 🙂

katule1990
16. zář 2020

@wafina Tyjo, tak to sis teda užila 😲. Já spíš nemůžu spát, protože potřebuju každou chvíli čůrat, jak mi sedí na močáku. Občas mě kopne i nějak do zadku, že mám pocit, že chce vylézt řitním otvorem 😂. A on se ti neotočil ani později a musela jsi na císaře?

marti89
16. zář 2020

Měla jsem to stejné, rány do močáku a ještě se mi do cca 33. tt měl tendence se otáčet hlavou nahoru, což bolelo jako ....

monca_24
autor
16. zář 2020

@katule1990 mě kope dole tak silně, že mám kolikrát pocit, že chce vyskočit ven 😁

katule1990
16. zář 2020

@monca_24 Tak to je teda silák 😀. Já jsem ve 21tt teprve pocítila první pohyb a bylo to dost slaboučké.

mysh_me
16. zář 2020

Ja jsem kolikrat citila takovy kopance do spodku, ze jsem mela pocit, ze mi prostrci tu ruku/nohu az ven 😀 boulicky kolem pupiku se mi zacaly delat az tak kolem 30.tt, takze bych rekla ze to mas uplne normalni 🙂

wafina
16. zář 2020

@katule1990 jojo, i uplne dolu. On se tocil porad, což bylo šílené, nakonec zustal KP a sla jsem na CS, jako ptali se jestli to chci zkusit, ale já byla za cs ráda

katule1990
16. zář 2020

@wafina Mně se právě ani na porod KP nebudou ptát, protože to naše porodnice nedělá a hlavně mám těhotenskou cukrovku, takže by mě KP nenechali rodit nikde. Malý se mi netočí vůbec, už dobrých 10 týdnů sedí na zadku a já doufám, že si to rozmyslí. Mám z císaře děsný strach.

wafina
16. zář 2020

@katule1990 já byla v klidu, všechno nastudované, i na samotnou operaci jsem se dívala. Ale realita je úplně jiná :D Řeknu jedno, celou dobu mě absolutně nic nebolelo, byla jsem v plném vědomí s regionální anestezií, cca 12 minut trvá, než ho vytáhnou, a pak nevnímáte nic...

wafina
16. zář 2020

klidně mi napište zprávu, cokoli byste chtěla. Ať máte klid, protože v těhu je nejdůležitější klid a žádný stres 🙂

katule1990
16. zář 2020

@wafina Mám aplikaci Nutrimimi a tam jsem si "omylem" přečetla článek o císaři a hrozně mě to vyděsilo. Psali tam, jak může výtékat při spinální anestezii (ta částečná) mozkomíšní mok, že nechávají zavedenou tu věc v míše, aby tam mohli dávat léky proti bolesti. Fuj. Nechápu, proč tam takový věci píšou, kdybych to tušila, tak to nečtu. Každopádně moc děkuju za zkušenost, věřím, že to nebude příp. tak strašný. Pokud se neotočí, tak bych kdyžtak napsala a poradila se s vámi, děkuju 🙂.

gruyerre
16. zář 2020

@monca_24 ve 21.tydnu ještě nemůžeš mit boulicky kolem pupiku, protože tam zatím děloha nedosahuje. A pak bude záležet, jakou bude mít polohu a jak moc bude aktivní 🙂

wafina
18. zář 2020

@katule1990 ale prdlajs, to bylo dřív. Mě pichli injekci (ano do patere, ale bylo to jako by me nekdo skrabnul nehtem) a tecka. Nic ze me netrcelo :D mozna tak kanyla z ruky

lula86
30. zář 2020

@monca_24 je to normoš. Syn kopal jedině takto a dcera která je v bříšku kope taky tak hlavně mocak trpí. :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru