CS 5 ve 33.tt. Můžu vyšetření u své lékařky odmítnout?

Zodpovězené
23. čer 2020

Dobrý den,

prosím o radu. Dnes jsem 32+6, minulý týden mi moje dr. naměřila čípek 12 mm a řekla, že jsem na prst otevřená. Od pondělí do středy jsem ležela v nemocnici, dostala jsem kortikoidy a kapačky s hořčíkem a Gynipralem. Podepsala jsem revers a jsem doma.
Když mě přijali a i propouštěli, tak mi naměřili čípek 16 mm, stále na prst otevřená, hmatný vak blan. Tvrdne mi břicho a tím pádem i bolí v kříži a podbřišku.

Teď k otázce: V úterý mám jít na kontrolu ke své lékařce. Můžu vyšetření odmítnout?

Osobně mi přijde, že po každém vnitřním vyšetřením to břicho tvrdne víc, cítím větší tlak.

A myslíte, že při dodržování klidového režimu "se to dá uležet"?

Beru 2x denně Magnosolv, atb na zánět a Utrogestan.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

všechna vyšetření jsou pouze doporučená, tedy nemusíte je absolvovat. Stačí dané vyšetření odmítnout a event. podepsat negativní reverz. Takže i vaginální vyšetření můžete odmítnout. Já osobně nejsem jeho zastáncem, protože se díky němu může zavést do porodních cest infekce s následným rizikem předčasného porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová