Předčasný porod 33.tt. Dá se uležet?

kristyna99
17. čer 2020

Ahoj, v pátek jsem se dozvěděla,že mám čípek 16mm, jsem na prst otevřená a CS mám 4. Byla jsem hospitalizovana, mám napichany kortikoidy a jsem teď doma. Dneska jsem 32+2, od té doby co jsem si tam šla lehnout,tak mě přijde že je malá níž, ale když ležím tak to jde. Mám ATB pač mám nějaké bakterie v močovém měchýři, Macmiror, Utrogestan a Magnosolv. Myslíte,že když budu dodržovat to ležení, budu vstávat úplně minimálně,že se to dá uležet? Mám strach 😟

alla007
17. čer 2020

@kristyna99 lež! Nic jiného teď dělat nemůžeš. Takže ležet, ležet a ležet. Nic víc! Každý den je důležitý, věř mi 💗

zuzita15
17. čer 2020

@kristyna99 to ti bohuzel nikdo nepovi. Ja skoncila na pohotovosti 33+3, odesLa mi hlenova zatka s krvi, delozni hrdlo 1cm. Pichli mi kortikoidy, napojili na rizenou kapacku s magnezkem, lezela jsem na rizikovym, odpojili me 33+6 s tim, ze me druhy den asi pusti domu, protoze hrdlo se mi dal nezkracovalo, mala se narodila spontanne v noci 34+0....

klea81
17. čer 2020

Otevřená jsem byla už ve 29 tt a stačil klidový režim doma. Zase jsem se zavřela 😉

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

Tohle nikdo neví, pokud budeš poctivě ležet, možná jej udržíš co nejdéle ❤
když jsem byla podruhé těhotná, prcek byl do 25tt koncem pánevním, jenže se přetočil a byl moc nízko a tím pádem se mi začal zkracovat čípek, ve 30tt už to bylo pod 1cm, přísný klidový režim, brala jsem magnézko 3x denně, od 33tt jsem měla mít dle mého gynekologa již zaručeně odrozeno podle toho nálezu...
A vydržela jsem až do 38+1tt, kdy jsem porodila sice překotně, ale důležité pro mě bylo prcka udržet co nejdéle u mě, poctivě jsem ležela a neděla jsem absolutně nic...

squezy
17. čer 2020

@kristyna99 Nic nedelej a opravdu jen lež!! Měj doma nakoupeno, měj připravený obed jen na ohřátí a fakt jen lež. Já lezela od 32tt s cipkem 9mm,čekala jsem jednovajecna dvojčátka a nakonec jsem rodila v 36+1 a vydrželi by i déle, ale jednovajecni toho tipu, co byli kluci, musí nejpozději v 36tt ven. Dá se vydržet dlouho, ale chce to vážně jen lezet. Držím palce!!

linee
17. čer 2020

Rozhodne se to ulezet da. Nebo spise je to jedina moznost, jak to zvladnout. Ale opravdu lezet a vstat max. na zachod! ne uklizet doma, varit nebi cokoliv a chystat, vubec. Opravdu lezet a max. se vycurat a zase zpatky, nohy k sobe a nahoru...Kazdy den se pocita, jeste aspon do 36 TT by bylo dobre, abys to dala.

hezz17
17. čer 2020

@zuzita15 to mě mrzí, ale jen taková poznámka, která by třeba mohla zahnat takové ty myšlenky co kdybych měla infuzi dele.... kontinuální infuze s magneziem by neměla kapat dele nez 5 dni.

zuzita15
17. čer 2020

@hezz17 tak dcerka je nastesti bez nasledku, v porodnici rikali, ze na nedonosence je nadstandard, byla malinko pomalejsi v tabulkovych dovednostech, ale nic zasadniho. Na kapacce jsem byla od nedelni noci do stredecniho rana, takze 2 dny a kus. Kazdopadne diky za info 😉

bonavoxa
17. čer 2020

.@kristyna99 Ležela jsem s čípkem 6mm cca tři měsíce. Od 27.týdne. Malá se narodila 36. týden. Ležela jsem poctivě. A sotva jsem se hnula, tak jsem za dva dny rodila...doslova jsem cítila, jak to dole luplo a v noci mi praskla voda. Měla jsem začít chodit, abych měla energii na porod. A to jsme nestihla...byla jsem z toho ležení úplně psychicky i fyzicky vyřízená. Podruhé se mi čípek zkracoval výrazně pomaleji, ale ležela jsem taktéž poctivě. Ale prostě jsem se celkově cítila lépe, takže jsem pak poslední měsíc zase chodila...jako důchodce, ale chodila.

elinka90
17. čer 2020

@kristyna99 ve 30tt jsem byla hospitalizovana pro zkraceny cipek, pak jsem sla domu, ve 33tt uz otevrena na 8cm. Rodila jsem 37+5tt. Do 35tt v nemocnici, pustila me s tim, ze s jakoukoliv bolesti ihned do porodnice.

pellullinka
17. čer 2020

s prvnim synem me hospitalizovali asi 27tt, dostavala jsem po 4.hodinach kapacky na zastaveni “kontrakci”, tvrdlo mi bricho, bez bolesti, lezela jsem tam az do 36tt, kdy me propustili. Nesmela jsem nosit spodni pradlo, protoze guma drazdi delohu, nesmela jsem sedet a ulezela jsem to. Drzim palce 🙂

marketa11112
17. čer 2020

@hezz17 ja mela 3 tydny v kuse.. A ne jen magnezko. ...

Jinak k autorce. Prvniho syna jsem ,, neulezela,,. V nemocnici jsem skoncila uz s rozjetym porodem - zacala jsem rodit pri kontrole na gynde. Porodila jsem po 12 dnech. Ale byt 12 dni v kontrakcich po peti minutach? to asi zadna zena nechce.
S druhou dcerou jsem byla vice hlidana. V nemocnici jsem byla vcas. Celkem 6 tydnu hospitalizace. Porod se mi zacal rozjizdet 2 x - kdyz jsem byla hospitalizovana a pak po vys
azeni kapacek. Nasadili mi je opetovne. Zabralo to. Pustili me pri ukoncenych 34 tydnech. dcerku jsem donosila, narodila se ve 38+4.

alilali
18. čer 2020

Já měla podobný nález. Ulezela jsem to a nakonec jsem týden přenášela.

kristyna99
autor
21. čer 2020

@alilali a můžu se zeptat jak ti bylo? Já mám takový hnusný tlak tam dole pořád, zatka mi odešla už tak před dvěma měsíci, dneska zase trochu.. Tvrdne mi pořád břicho a bolí v kříži, takoví hnusni poslicci.😏 Nevím co je a co není vzhledem k nálezu normální 🤷🏻‍♀️

lennus
21. čer 2020

@kristyna99 Ahoj, moc držím palce! Určitě je klidový režim na místě, zkus promlouvat k miminku, že je ještě čas, ale poslouchej taky svoje tělo, není nutné jen ležet, když budeš v pořádku, spíš být v klidu a odpočívat. Mám za sebou dva předčasné porody, první 33+1, vyděsilo mě to, ale jde jen o mírnou nedonošenost, vše ok. Teď naposledy jsem měla čtvrté velmi rizikové těhotenství, hodně odpočinku, ale musela jsem trochu fungovat kvůli staršímu synovi. Jednu dobu byl kratší čípek, nakonec malá donošená! Opatruj se a zkus být pozitivní.

kristyna99
autor
21. čer 2020

@lennus děkuju za podporu! Já raději nic nedělám, hlavně se na to ani necítím. Mám věčně tvrdé břicho, takže nic příjemného. O malou se mi naštěstí stará vždycky někdo, takže nemusím nic. 🙏 Už se ani tolik nebojím,že by malá kdyby náhodou, nebyla v pohodě. Jen menší ale určitě zdravá. Ale mohla by tam aspoň do toho 36tt vydržet. Každý den jí to říkám a zatím poslouchá 😆.

veruuu_kubesovic
21. čer 2020

@kristyna99
domlouvej prckovi ať se nikam nežene, že má ještě čas 🍀 a odškrtávej dny a nic nedělej, strašně moc držím palce, každý den navíc se počítá 👍

kristyna99
autor
24. čer 2020

Jelikož jsem byla 24/7 na netu a hledala zkušenosti jiných.. Porodila jsem, porod byl ke konci hodně rychlý. Jinak od rána nepravidelne kontrakce, přijela jsem na 4cm otevřená, za hodku 6, za další zašla branka a po 5min tlaceni byla venku. Malá se zdá být zdravá, má 1990g a dýchá sama. Uvidíme jak to bude dál.

linee
26. čer 2020

@kristyna99 to je hezka zprava🙂 gratuluji k miminku. Je to bojovnice, stejne jako ty. A uzasna zprava, ze dycha sama. At je vse v poradku!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru