Děložní čípek v těhotenství. Mám se nějak znepokojovat?

Zodpovězené
27. čer 2023

Dobrý den,

jsem v 18. tt. Minulý týden jsem pro bolest v podbřišku navštívila pohotovost (17. tt) kde mi naměřili čípek o velikosti 42 mm, uzavřený. Dnes jsem byla u svého lékaře, kde mi naměřil čípek 37mm, uzavřený. Mám z toho strach, když se mi čípek za týden zkrátil o 5 mm a co bude následovat dál.

Od začátku těhotenství mám klidovy režim a užívám hořčík.

Mám se nějak znepokojovat?

Bojím se, abych nepotratila či předčasně neporodila.

Co byste mi doporučila?

A je možná odchylka, když čípek měří dva jiní lékaři s jiným přístrojem?

Předem děkuji za odpověď.

Lenka

Dobrý den, Lenko,

doporučila bych Vám návštěvu fyzioterapeutky, která se zaměřuje na těhotenství. Ta Vám může poradit, jak pomocí šátku uvolnit napětí těhotného břicha, pomocí jemných technik a cviků se může docílit zlepšení stavu. Váš čípek se mírně zkrátil, ale nemusí to ihned znamenat riziko potratu. Odchylka může vzniknout i jiným přístrojovým vybavením.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová