Druhorodička. Kdy jet do porodnice?

Zodpovězené
24. bře 2020

Dobrý den,

jsem ve 34.tt a vzhledem k dnešní situaci jsem se rozhodla, že až miminko bude chtít na svět, chci strávit co nejdelší dobu doma s manželem a pak odejít z porodnice ideálně hned po bondingu (pokud mě podpoří dětská doktorka a já i miminko budeme v pořádku).
První porod: Od 2h kontrakce, ve 4h praskla voda a v 10h byl syn na světě.

Chtěla bych se proto zeptat...Do jakého momentu čekat doma, abych stihla do porodnice?

A co se týče ambulantního porodu...Doporučujete být v porodnici třeba 12h?
Není odchod po bondingu zbytečně "přehnaný"?

Moc děkuji.

Dobrý den, doporučuji zvlášť v současné situaci pandemie, odjet do porodnice co nejpozději. Ideálně při kontrakcích co 5 minut, které vás donutí vstát, pohybovat se a žena většinou přestává mluvit a vyhodnocovat a dostává se do mimosmyslového vnímání. Pak se s velkou pravděpodobností dostává do aktivní fáze porodu, kd yje vhodné vyjet do porodnice. Co se týče ambulantního porodu, vy si sama můžete určit, kdy pojedete domů, myslím, si, že těch 12 hodin po porodu je ideálních.Držím vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová