Kdy jet po odtoku plod. vody bez kontrakcí do porodnice?

jarai
14. zář 2015

Holky chci se zepta, můžou nastat případy, že plodová voda žuchne naráz, do porodnice mám jet hned, i bez kontrakcí? A druhý případ plodová voda odtéká pomalu, to pak mám jak dlouho čekat na kontrakce?

veruska007
14. zář 2015

Udává se, že do 2h od odtoku nebo vytékání plodovky, hrozí infekce.

frantiska85
14. zář 2015

Antibiotika se podávají až dvanáct hodin po odtoku, takže bych nespěchala. V obou případech jsem rodila až po více jak 24 hodinách po odtoku.

lenkasubrtova
14. zář 2015

Mě plodovka odtékala po částech a jela jsem do porodnice hned. Neměla jsem kontrakce jen mě trochu bolel podbříšek.

nonnni
14. zář 2015

@jarai voda mu zuchla takhle 3 x...naraz, potopa silena, jen jsem stala a ze me teklo a teklo...a vsechny porody nakonec vyvolavane, protoze si sice holky prokoply akvarko, ale na svet se jim nechtelo...prvni 24 hodin, druha 11 a treti 21 hodin.

Pri rapidnim prutrhu blan hrozi prolaps pupecniku, takze ja vzdycky jela rovnou, ale unikat mi pomalu, tak to urcite nehrotim minimalne dalsich 12 hodin, pokud bych se sama nerozrodila.

pkolin
14. zář 2015

Antibiotika kvůli infekci se podávají 12 hodin po odtoku plodové vody, takže kvůli tomu se spěchat nemusí. Záleží na okolnostech, obecně platí, že po odtoku plodové vody se má jet do porodnice. Mě praskla voda, vyteklo dost, ale pak mi ještě dále odtékala, žádné drámo, volala jsem do porodnice, což je podle mě nejlepší řešení a oni poradí. Mě řekli nijak nechvátejte, vklidu se připravte, něco zakousněte a pak pomalu vyražte, ale určitě přijeďte 🙂 Do porodnice jsme dorazili asi 3 hodiny po odtoku vody (naprosto nic mi nebylo, kontra začali až za dalších 5 hodin) a porodila jsem 16 hodin po odtoku...

apple11
14. zář 2015

A jak to máte daleko do porodnice? Já jsem srab. Jela jsem i tak, i kdyby mě stejně poslali domů (nestalo se).

zo_ja
14. zář 2015

Pokud VP byla čirá, bez zápachu ap., tak 24 hod je bezpečných, i když je dobré zkotntrolovat ozvy. Umí každá PA s dopplerem nebo naslcouhátkem. Primárně jen důvodu odtoku PV není třeba hned jet, zvlášť u prvního. Mně třeba voda praskla, odtíkala postupně několik hodin, ca 10 hodin se jinak nedělo vůbec nic, pak až začly nějaký bolesti, Do porodnice jsem odjížděla po ca 18 hod, kdy jsem bnyla otevřená na 4-5 cm, cesta přes hodinu. V porodnici mi žádný ATb nedali ani nikdo nic neříkal Pokud totiž nejsou vnitřní vyšetčen, nemá se tam ta infekce jak dostat 😉

loafeer
14. zář 2015

když začne téct voda, tak se sbalit, osprchovat a jet do porodnice, na žádné KD nečekat!

jjjannie
14. zář 2015

mně voda vytékala postupně, praskla mi v 8 ráno a v 10 jsem jela do porodnice...nic neříkali, ale už si mě tam nechali kvůli infekci 🙂 vyvolávali porod druhý den v 7 ráno 🙂

weru88
14. zář 2015

Plodovka mi praskla v půl 2 v noci. Do porodnice jsem jela v půl 5, tam mi sestřičky řekly, že jsem měla přijet hned, co praskla plodovka. I sestra na gynekologii říkala, že se má hned vyrazit do porodnice.. Při cestě do porodnice jsem kontrakce nemela. Antibiotika mi dali cca 10h od prasknutí plodovky. Porodila jsem za 13h. ☺

marketnieuw
14. zář 2015

Pokud vim, tak napriklad v Holandsku (kde se hodne rodi doma) rikaji, ze do 24 hodin po prasknuti vody bys mela porodit a pripadne tedy pak dojet do nemocnice... Ale napriklad v Belgii (kde domaci porody nejsou moc v mode) rikaji prijet hned (instrukce, ktere jsem dostala ja, byly do 1h od prasknuti vody). Takze to bude vsechno relativni 🙂

jarai
autor
15. zář 2015

@apple11 do porodnice to máme cca 25 min.

fillipepi
17. zář 2015

Jela jsem hned, ihned si mě nechali a porod vyvolávali, protože jsem se neotvírala. Nevím, zda je to běžná praxe, ale raději předem než pozdě.

whitelilith
17. zář 2015

Mně odtekala velmi pomalu, o pulnoci tak panak, ve 3 dalsi panak, rano v 7 decka.... volala sem do porodnice a mela sem hned přijet. No dalších 6 hodin sem tam seděla a nic se nedělo. Ale brali mi krev na podezření infekce-coz ke u tohoto caste. U me negativní. Kontrakce nastaly az odpoledne a hned fakt silne

radka116
17. zář 2015

@zo_ja ja jsem rodila take prvni a porodila jsem za 5 hodin od odtoku plodovky a kontrakce zacaly az skoro tri hodiny po odtoku. myslim tim ty hodne silny 🙂
a do porodnice jsem dorazila do 2hodin

vrtule333
17. zář 2015

Má se jet hned,mě praskla,dojela jsem tam za dvě hodiny a voda byla prej už zelená

veronika182
12. říj 2015

PA z porodky říkala, že pokud je čirá, nesmrdí a nemáš pozitivního streptokokoka tak do dvou hodin...pokud něco z toho neplatí, tak ihned. Ale zase třeba kamarádka měla vodu ok a naštěstí jeli hnedka - za hodinu měla odrozeno (prvorodička). Takže babo raď 🙂

kenoel
12. říj 2015

Byla jsem v porodnici asi za hodinu a půl. Jakmile praskla a začala odtékat, zavolala jsem manželovi, během půl hodiny si dobalila věci a dorazil manžel, půl hodiny cesta. Voda mi praskla v půl druhé odpoledne, cca v půl páté začaly kontrakce, vrcholily mezi sedmou a osmou, a v půl deváté večer byla Eliška na světě.

majdula
12. říj 2015

Covece mne takhle prdla u dvou deti a jeden se narodil za trinact hodin (po 12 jsem dostala atb), s malou jsem si rikala, ze nebudeme spechat, pospim si, ze to zas bude dlouhy... ale manzel me vyhnal a dobre ze tak, narodila se za tro hodiny (z toho jen 20 min. kontrakci).

werunqa
12. říj 2015

Co já vím, tak max. do 2 hodin od prasknutí vody se má jet. Pokud je pozitivní streptokok, tak okamžitě.
Mě osobně u prvního porodu vodu praskly na příjmu (přijela jsem otevřená na 8 prstů) a za pár minut byla dcera venku.
U syna mi praskla sama asi vteřinu před tím,než ji chtěl prasknout doktor 😀 a okamžitě jsem šla rodit 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru