Odtok plodove vody ve 36 tt

lucie252
21. črc 2019

Ahoj, jsem prave v probihajicim 36 tt a rano mi odtekla plodova voda a odtika, pry uz bude tect az do porodu, dostala jsem antibiotika a ceka se, jestli se rozjede porod. Chci se zeptat, pry je i moznost, ze se porod nerozjede a kdyby byla krev a monitory v poradku, muzu takhle zustat par dnu. V pripade nejakych komplikaci by byl porod okamzite vyvolan. Chci se zeptat, zda jste take po odtoku plodove vody jeste nektera vydrzela a za jak dlouho vam porod vyvolavali? Vim, ze to je hrozne individualni, ale chci se zeptat, jak na tom byla vase detatka, ktera se narodila 35+neco (tedy v probihajicim 36tt), nase predpokladana vaha je cca 2,5 kg. A zda jste museli cvicit Vojtovku. Moc dekuji.

moni_12
21. črc 2019

Mně odtekla voda na přelomu 34 a 35tt, nechali si mě v porodnici, napojili na kapacky a bylo mi řečeno, že do 48 hod musí dítě ven. Mně se ale rozjely kontrakce a malý šel ven po cca 12 hod. Někde jsem ale četla, že se voda může tvořit dále. Jen pro uklidnění-nás malý měl 1830g a byl naprosto zdravý, ani vojtovku jsme cvičit nemuseli 🙂

radullah
21. črc 2019

Já jsem porodila 36+5. Krátce po začátku odtoku plodovky mi ztačaly kontrakce, dostala jsem antibiotika a pak už to byla rychlovka, za 4 hodiny venku. Dcerka je braná jako lehce nedonošená, apgar skore 10/10/10, byla úplně v pořádku, jen byla víc spavá a měla silnější žloutenku.

terka555
21. črc 2019

Syn se narodil 36+2,po odtoku plodove vody byl teda za tri hodky venku, ale vojtovkou nas strasili a nakonec nic, maly je v poradku a nic jsme cvicit nemuseli🙂, uz si krasny tyden tak se niceho neboj🙂

merope
21. črc 2019

V rodině máme případ, kdy plodovka odtekla neznámo kdy - nejspíše odtíkala pomalu a postupně tak 14 dní před porodem, ale tvořila se stále nová. Na tom prostě záleží nejvíc - zda se bude tvořit nová a zda bude v pořádku (bez infekce).

Jinak moje mládě mělo 1560g při porodu 32+6 a na Vojtovku chodíme od jeho cca 4 měsíců. Nepřijde mi to nicméně tak strašné (nejhorší je, že na ni má být nahý a nesnáší oblíkání - jak děti ječí při Vojtovce, tak příklad teď před chvílí - při cvičení se chechtal na celé kolo, ale jak přišlo na oblíkání, tak jekot).

elsy3
21. črc 2019

Mně začala odcházet plodová voda ve 35tt. Odcházela postupně a přitom se prý tvořila nová. Bolesti žádné, nechali si mě přes noc v porodnici, nasadili antibiotika a kortikoidy na dozrání plic. Měla jsem tak vydržet cca 3 dny, pak by to nechali přirozeně postupovat, popř. vyvolali. Druhý den ráno slabé ozvy na monitoru, pro hrozící hypoxii šla malá ven akutním císařem, 2kg a 47cm. 14 v nemocnici, Vojtovku sme cvičily krátce, tíhla k pravé straně na břiše. Dohnala to parádně, je zdravá a šikovná 😉

verace81
21. črc 2019

Dcerka v 36 týdnu váhový odhad 2500g nakonec vážila 3000g pobyla si v inkubátoru necelé 2 dny apgar skore 6/8/10 nyní 4 měsíce moc šikovná váha 6500g pouze očkování má trochu jiné ale prý šetrnější

widowblack
21. črc 2019

Já porodila v 36+0 a mala mela 2370 g , v inkubatoru byla 3 dny kvuli teploucku ( rodila sem v zime) a po tydnu sme sli domu a nic sme necvicili a holka je zdrava a vyvoj mela uplne normalni az nekdy moc rychlej 😂

p_ajina13
22. črc 2019

@lucie252 taktéž odtok plodovky čekání na kontrakce . Nepřišli tak ozvi a že kdyžtak píchnout vyvolávacku. Ozvi nebyli tak akutně císař . 36tt 2500g 46cm bez inkubatoru , bez vozovky malá scéna zdravá teď bude mít 3 roky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru