Genitální herpes (opar v oblasti genitálu). Co bych měla dělat, abych miminko ochránila u porodu?

Zodpovězené
28. čer 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, v minulosti 2019 jsem prodělala onemocnění herpes genitálu a byla hospitalizovaná, přeléčena.
Nicméně nyní je rok 2022 a já jsem v 31. týdnu těhotenství. Lékař, který mne tehdy léčil, říkal, že tento vir v těle přetrvává.

Co bych měla dělat, abych miminko ochránila u porodu? Mám jít na testy? Nebo....?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud se herpes neobjevil na genitáliích, pak dítěti nic nehrozí. Při akutním výsevu se pak většinou nasadí Herpesin tablety na přeléčení.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová