Velikost miminka ve 12. týdnu. Jak velké bylo to vaše?

anekry
13. pro 2020

Dobrý den, poslední MS byla 3.9.2020. Původně mi lékař určil termín porodu na 10.6. Nyní jsem byla na 1. screening A bylo nás tam celkem 6 maminek takže byl zmatek. Nyní bych měla být 15tt. Lékař, ale řekl, že to bude spíše 12 týden. Miminko má dle ultrazvuku 13 cm. A dle 3D ultrazvuku 10cm. To mě přijde, ale nějak hodně na 12 týden. Kolik mělo Vaše miminko ve 12 TYDNU? Děkuji za odpovědi.

maaaadlaaaaa
13. pro 2020

Byla jsem na 1. Screeningu 12+3tt a miminko mělo 12,9cm. Vše bylo ok

agneska7
13. pro 2020

Na screeningu v 12+3 6 cm

maaaadlaaaaa
13. pro 2020

Já si tedy nejsem úplně jistá, ale mám pocit, že na papíru ze screeningu tam je napsaná hodnota celkově, protože vypocitavaji poměr k tělíčku. Od temene ke kostrci by to mělo být 5 nebo 6 cm, na snímku z ultrazvuku máš nejspíš velikost i s končetinami atd. Je blbý, že ti to pořádně neokomentovala a byl tam zmatek. 🤨

anekry
autor
13. pro 2020

Hlavně mě řekl i jiný termín než mi zapsal do průkazky a sestřička mi taky napsala jiný krevní tlak než mi naměřila. Tak si říkám, jestli se nespletl. Jdu tam za 13.1 tak uvidím

maaaadlaaaaa
13. pro 2020

@anekry Tak uvidíš. Někdy se může termín podle výpočtu dle PM a dle ultrazvuku lišit. Popravdě já věděla i den početí a datumy se mi lišily o týden podle různých výpočtů a bylo mi řečeno, že od určitého tt to vyhodí ultrazvuk a podle toho se jede, že výpočty podle početí a podobné řešit nemám. Jinak 1.screening se provádí od 11.-14.tt a přijde mi divné, že by tě tam doktor poslal v 15.tt. pokud nemáš stáhni si nějakou aplikaci těhotenství a ta ti bude hezky napomocná. 🙂

anekry
autor
13. pro 2020

@maaaadlaaaaa já tam byla ve 14 týdnů. Nyní jsem 15 tt.

anekry
autor
13. pro 2020

@maaaadlaaaaa Teda jsem si.myslela po poslední návštěvě, že jsem 14 tt :D

kami2262
13. pro 2020

@anekry byla jsem na screeningu 12+2, jedno mělo 6 cm, druhé 6,3 cm (dvojčátka) a vše bylo ok

sajul
13. pro 2020

Ono taky velmi záleží, jak moc přesně dokáže embryo doktor změřit, takže se to klidně může pár dnama lišit. Já měla v 12+1 velikost 6,3cm. Spíš než na velikost, bych se zaměřila na výsledky screeningu 😉

lazoplazo
13. pro 2020

@anekry tu délku sis odečetla z fotek sama nebo ti to řekli lékaři? Přijde mi to spíš jako nastavení ultrazvuku, nikde tam není vidět, že ta hodnota měří CLR...

tinie
13. pro 2020

A to ti po screeningu nedali papir s vysledky? Krom vsech zjistenych hodnot jak z krve tak z utz tam je i jakemu tydnu mimco odpovida a jak je velke🤔

lazoplazo
13. pro 2020

@anekry ta čísla na kraji se netýkají plodu, ale je to frekvence, vlnová délka, energie, ohnisková vzdálenost atd…
Jak se píše výše, velikost miminka bys měla mít na výsledku ze screeningu, těmito čísly se nepleť

ema90
13. pro 2020

Me by ani tak neznervoznovalo to, kolik meri, jako to, ze by mi doktor rekl, ze odpovida 12tt, kdyz jsem 15tt.
Mela jsem posledni ms chvilku pred vami a jsem 15+3.
Pokud by mi doktor na prohlidce rekl, ze tehotenstvi odpovida 12tt, tak bych byla nervozni spis z toho, nez z toho jestli ma miminko 10cm nebo 13cm.

verca46
4. únor 2021

Já byla včera na první utz,12+1tt miminko 11,8cm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru