Je nutný plánovaný císařský řez?

Zodpovězené
7. říj 2023

Dobrý den,

dnes jsem ve 40+1 tt a hlavička miminka stále balotuje nad vchodem (rozměry pánve Dr. neměřil, obává se, že hlavička miminka je příliš veliká a proto nesestupuje).

Je to dostatečný důvod k plánovanému císařskému řezu (naplánovaný na 9.10.), nebo je možné, že ještě hlavička sestoupí?

Případně je možné tomu nějak pomoci (bylo mi doporučeno konkrétní cvičení s šátkem Rebozo a konkrétní relaxační poloha, ale zřejmě to moc nezabírá)?

Velmi jsem si přála porodit přirozeně. Po předchozím akutním císaři pro nepostupující porod vyvolaný cca 2 dny před termínem z důvodu těhotenské cukrovky.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hlavička dítěte může sestoupit i během samotného porodu. Doporučila bych Vám kontrolu u komunitní porodní asistentky, které ovládá techniky Spinning babies a Rebozo. I vy sama můžete zkusit techniky Spinning babies, které najdete na www.spinningbabies.com.

Moc Vám držím pěsti...

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová