Je šance, že porodím po 2 vyvolávaných porodech normálně?

Zodpovězené
29. čer 2019

Dobrý den.

Jsem už po třetí těhotná.

U prvního porodu jsem rodila ve 36tt vyvolávaně. Druhý porod byl vyvolávaný po termínu, i když celou dobu chtěl prcek ven a pak se držel. Teď ta samá story. Prcek chtěl ven a teď když může, drží se. Za cca 14 dní mám TP a klidový režim jsem moc nedodržovala, jelikož to moc nešlo. Teď zkoušíme i vše možné, abychom trošku ten porod rozjeli a nic :(

Chtěla jsem rodit normálně bez vyvolání, ale smiřuji se s tím, že asi holt zase bude porod vyvolán. Jinak poslíčky mám velmi časté a dost bolestivé, že kolikrát ani vana či sprcha nepomůže a spíše to víc rozjede. Takže jsem již byla několikrát zbytečně v nemocnici i přes noc na pozorování, ale nic se neměnilo.

Teď už taky x týdnů se nález nezměnil. Jen vážně posíičci jsou častější a bolestivější. Dokonce mě budí i v noci, a to jsou třeba i po 5 minutách. Je šance, že budu rodit normálně?

Každý mi tvrdí, že většinou, když byly předchozí porody vyvolány, tak to bude i teď. Případně máte nějaké osvědčené rady?

Děkuji!

Dobrý den,

těhotenství trvá 42 týdnů, takže není vhodné těhotenství rutinně ukončovat indukcí, jen proto, že už je termín porodu. Existuje tzv. prodloužené, potermínové těhotenství, kdy žena chodí sice častěji na kontroly, ale je vhodné ještě vyčkávat, až porod nastane sám.

Rad na spuštění porodu je spoustu, nicméně nefungují, pokud dítě není připraveno k porodu, nemá ještě svůj termín porodu. Doporučuji popíjet maliník a k tomu litrový odvar ze zázvoru, 1 velké skořice, 15 hřebíčků, může se k tomu přidat bylinka verbena nebo tymián. Doporučuje se sex, stimulace bradavek atd, ale jak jsme již psala výše, pokud má dítě ještě k porodu čas, žádné babské rady nefungují.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová