Křečové žíly a hemoroidy v druhém těhotenství. Jak při tom zvládnout vaginální porod?

Zodpovězené
31. led 2020

Dobrý den,

při prvním jinak vcelku pohodovém porodu do vody a druhé době porodní, mi vyhřeznul prý malý, přesto velmi nepříjemný hemoroid, který jsem léčila celé šestinedělí, ale později neměla s žílami další problémy.
V druhé půlce druhého těhotenství se mi na stehnech, v tříslech a na stydkých pyscích objevily během 14 dní varixy. Přestože mi doktorka ihned nasadila léky a kompresní těhotenské punčochy, stav se nadále zhoršuje. Své nohy už nepoznávám, při každém zvednutí ze židle či postele, pociťuji hodně nepříjemné pocity, nemluvě o návštěvě toalety. Mám před sebou ještě celý třetí trimestr.
Těhotenství se pro mě stalo velkým stresem. Každý den se problematikou zabývám, obcházím doktory, začala jsem chodit plavat, jím a piju pohankové produkty, lněné semínko, ovesné vločky, jablečnou vlákninu, jablečný ocet. Konečník střídavě mažu kde čím. Ale při představě vaginálního porodu mě jímá hrůza.

Jak bych ho v takovém stavu mohla zvládnout?

Císařský řez jsem nezažila, ale děsí mě také. Vím, že to není zase až tak neobvyklý problém a připadám si trapně hysterická.

Je ještě nějaký způsob, jak o problému mohu přemýšlet, jak ho zvládnout, jak se připravit?

Děkuji za rady.

Dobrý den,

doporučila bych návštěvu proktologa. Jinak můžete zkusit čípky Faktu a na noc bych vám doporučila obklad ze zeleného jílu. Ten s vyrobíte tak, že zelený jíl smícháte s vodou a uděláte z něj hustou kašovitou konzistenci, kterou si dáte na vložku nebo zelný list a přikládáte každou noc, min. 3 týdny. Přes den je vhodné promazat hemoroid třezalkovým olejem. Mít ve stravě rutin, který je např. v pohance. Vaginální porod je samozřejmě možný, jen je třeba hemoroid při porodu hlavičky chránit, což je role poorodní asistentky.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová