Křečové žíly v okolí porodních cest - jak docílit vaginálního porodu?

soda365
2. srp 2017

Ahoj holky,

omlouvám se za tak intimní dotaz, ale stala se mi věc, která mě trápí a já si začínám říkat, že sama odpověď nejspíš jen tak snadno nenajdu... Máte/měla jste některá křečové žíly v této oblasti?? Dá se s tím něco dělat?? Já jsem nyní 29tt těhotná a už jsem si díky tomu dost vytrpěla - mám to dole celé nateklé a občas chodím jako kačena.. Celou dobu jsem si říkala, že je to sice nepříjemné, ale po porodu se to určitě zmírní a já to prostě těch pár týdnů nějak vydržím.. Včera jsem byla u gynekologa na kontrole a ten mi řekl, abych v porodnici neříkala moc dopředu, že mám problémy s vaginálními varixy, protože mi jinak nebudou chtít dovolit vaginální porod a budou mě hnát na císaře (který já nechci).. Sestra mi řekla ať jim v porodnici řeknu, že si nepřeju nástřih a tím to budu mít vyřešené, ale copak já můžu vědět jak bude porod probíhat a jestli nástřih nebude nutně potřeba?? (u prvního porodu jsem nástřih také nechtěla, ale kvůli komplikacím byl zkrátka nutný).. Doktor říkal, že mám sprchovat studenější vodou, koupit si nějaké speciální punčochy a Detralex (na ten mi ovšem zapoměl dát recept a já byla tak vyplesklá, že jsem na to zapoměla taky)...

Měla jste některá "křečáky" v této oblasti a přitom jste rodila normálně?? Nebo co byste dělaly na mém místě?? Rodit v tomto případě raději vaginálně nebo císařem??? (chtěli jsme s manželem ještě další 2 děti a já nevím kolik císařů se jedné ženě běžně děla, jestli třeba max. dva nebo jestli je počet císařů úplně jedno) Zase kvůli snaze o můj vaginální porod nechci vystavit nějakému nebezpečí sebe, miminko a ani doktory, kteří mě budou mít na starosti (třeba kvůli masivnímu krvácení z nástřihu apod.)..

Už tu nějaká diskuse byla, ale pokud vím tak už je asi 3-4 roky stará takže hledám nějaké novější info.. Děkuji všem za rady jak to u Vás probíhalo nebo co byste dělaly na mém místě..

monunkaaa
2. srp 2017

Diovarix micro

Ahojky,dnes jsme to řešili s doktorem,doporučil mi volne prodejne tabletky Diovarix micro (2 x denne).
Ale o tom,že bych nemohla rodit prirozene nic neříkal..
Říkal,že nechá na mě,jestli si tabletky koupím nebo to vydržím,že po porodu se to srovná. Mám to u po celé noze.

kacireksro
2. srp 2017

Ja je mela taky,doktorka mi rekla,ze se stim nic delat moc neda,ze to po porodu zmizne,a taky ze zmizlo za tyden byly fuc.a rodila jsem normalne,akorat me ten varix nastrihla pri nastrihu.tak stim jedinym byl trochu problem.

soda365
autor
2. srp 2017

@monunkaaa já nemám tolik zasažené nohy, ale hlavně oblast v okolí genitálu a doktor říkal, že pokud by mi náhorou při porodu nastřihly tu křečovou žílu tak hrozí velká krevní ztráta.. Chci rodit normálně, ale nechci nikoho ohrozit..

monunkaaa
2. srp 2017

Já to mám po celém genitalu taky hodně,občas mam pocit,že mi ten spodek praskne..
U prvního těhotenství jsem nic takovýho neměla.

soda365
autor
2. srp 2017

@kacireksro a doporučila Ti doktorka před porodem cvičit s aniballem??? já přemýšlím jestli by to nepomohlo snížit riziko nástřihu (u prvního syna mi to tolik nepomohlo, ale necvičila jsem nijak poctivě)

kacireksro
2. srp 2017

@soda365 nene,s nicim jsem necvicila.jen to napsala tucne do tehotenske prukazky aby o tom vedely.jinak jsem stim nedelala nic 🙂

soda365
autor
2. srp 2017

@monunkaaa
@kacireksro no holky, hlavně že v tom nejsem sama (ne, že bych Vám to přála, sama vím jak je to nepříjemé) - doufám pořád ještě v normální vaginální porod.. Na císař se mi strašně moc nechce...

kacireksro
2. srp 2017

@soda365 ja rodila normalne,i s varixama 🙂

odula
2. srp 2017

@kacireksro taktez 🙂

petrasipkova1
2. srp 2017

Rodila jsem normálně s varixama, nikdo nic neříkal, nástřih jsem neměla, cvičil a jsem s annibalem. Doteď mám tedy tu žilu viditelnou víc než před těhotenstvím.

agnes1ka
2. srp 2017

U prvního jsem o tom ani nevěděla, u druhého těhotenství uz teda jo. Taky bylo léto a myslím že i na ty žíly to byla větší zatez. První byl císařem, druhy jsem rodila spontánně, nad varixama se nikdo moc nepozastavoval, vědělo se o tom. Měla jsem dokonce maly nastrih, tam ok. Původní vypadalo, ze jsou jen zevně, ale byly asi i nějaké vnitřní,tak jsem měla trochu větší ztrátu krve, pac asi něco tam ruplo. Taky jsem nechtěla císaře, pokud to nebude nevyhnutelně nutné, řešili jiné veci, ale varixy ne. Bude ale záležet i na tom, jak jsou rozsáhlé...

lv
3. srp 2017

Gynekolog mě poslal na cévní, řekla bych si o žádanku, třeba i praktikovi, nebo si rovnou zavolala, jestli tě vezmou i bez ní. Nejlepší z léků je Detralex, na recept. Rodila jsem normálně vaginálně, bez nástřihu (který nedělají pokud to není nutné snad nikde).

cuuza
3. srp 2017

Rozhodne začni brát detralex a občas studenou sprchu, minimálně otoky by měly ustoupit a tobě by se mělo ulevit. Já mám teda problém na nohách, takže mám i punčochy a po par dnech brutální změna k lepšímu. To půjde, neboj.

konidana
3. srp 2017

já rodila normálně s varixama. Měla jsem nějakou mastičku, ale bylo to k ničemu, podle mne na to nepomáhá nic. Nástřih mi poprvé udělali a pak zašili. Až na tu bolest při šití v pohodě. Po prvním porodu mi varixy zmizely, ale při druhém těhotenství opět vyběhly a to snad hned na začátku. A ještě větší. Rodila jsem opět normálně, tentokrát jsem byla víc v pohodě, takže bez nástřihu. Ale varixy mi už zůstaly. Hodně vystoupí a bolí každý měsíc podle mého cyklu.

soda365
autor
3. srp 2017

Ahoj holky, děkuju všem za příspěvky.. Zavolám doktorovi aby mi předepsal ten Detralex a od 37. týdne budu cvičit s Aniballem abych se pokusila nástřihu vyhnout co nejvíce - jinak jsem už na 100 procent rozhodnutá rodit normálně.. Jen mě děsí, že některým z Vás to po porodu nezmizelo :(

elamozna
4. srp 2017

Jenom male varovani, pri varixech v oblasti rodidel se nedoporucuje cviceni s Aniballem ci Epinem, u Epina je to v pribalovem letaku jako kontraindikace. Ja je mela taky a gynekolozka me varovala, ze bezpecne je jit max na 7 cm. Tak jsem cvicila fakt opatrne. Rodila jsem prirozene a nenastrihovali.

soda365
autor
4. srp 2017

@elamozna aha.. to jsem skutečně nevěděla - samozřejmě se o tom poradím se svým gynekologem.. Díky za radu

ankil
5. srp 2017

@soda365 také jsem měla, po obou porodech zmizeli, v těhu jsem brala detralex, rodila jsem přirozeně

blacksheep
5. srp 2017

Jsem potřetí těhotná a měla jsem v každém těhotenství. První s nástřihem, druhý bez. Beru cyklo3fort a jsem sledovala na hematologii, píchám si injekce clexane na ředění krve kvůli trombóze vzhledem ke třetímu těhu a celkem to pomáhá. V každém těhu jsem byla oteklá jinak. Teď potřetí to není tak hrozné, nosím punčochy 2komprese od začátku tehu, mam žily ošklivé i na nohou. Chce to vydržet a po porodu to poleví a otoky zmizí. Rodit se dá přirozeně i s touhle parádou.😉

romanecccka
22. srp 2017

Ahojda holky jsem ted ve 26tt a trapi me krecove zily na jedne noze se me ted po druhem porodu udelala brutalni krecova zila neboli to nic,ale je to hrozne nevzhledne.A vcera jsem jsi ve sprse vsimla ,ze ve vnitr na intimnich partiich mam hrozne viditelne zily a jeden I trosku nabehly krecak.Bojim se ted druheho porodu, nevim zda jsem je mela I u prvniho nebo jsem si toho jen nevsimla,ale je pravda,ze jsem mela hodne velkou krevni ztratu.Ted me gynekolog dal detralex na ty nohy tak se jeste musim zeptat na ty intimni partie.Rodila jste ted nektera prirozene s timto problemem?A bylo vse v poradku?Dekuji moc za odpoved

romanecccka
15. zář 2017

@monunkaaa ahojda jak to mas prosimte s téma kracakam?Muzu se zeptat zda uz jsi porodila a zda prirozene?Dekuji

monunkaaa
16. zář 2017

@romanecccka ahojky,porod máme za sebou. 15.9. se nam narodila Terezka.
Šlo to přirozeně. I jsem se před porodem svýho doktora znova ptala,ten říkal,že tohle není důvod k císaři. Že pouze hrozí větší krevní ztráta,a že mi pak kdyžtak v porodnici zvýší dávky železa.
Krevní ztrátu jsem měla mnohem menší než při prvním porodu,kdy jsem varixy neměla..

romanecccka
16. zář 2017

@monunkaaa jeee jsi zlata,ze jsi pisla a moooc gratuluju k holcicce.Take cekame druhe prvni mame kluka a ted nevime bude prekvapko🙂Ja u prvniho mela hoodne velkou krevni ztratu.A ted me hrozne vylezli krecaky na noze fakt boule a boli me a ma je I v trislech a vevnitr u porodnich cest:(Muzu se jeste zeptat v jakym rozsahu jsi mela ty krecaky a I na nohach?Popripade zda jsi rodila s puncochama.Moooc dekuji

monunkaaa
17. zář 2017

Moc děkuju. Na noze pouze jedný,pouze na stehne a ne v takovým pozsahu. Mnohem horší to bylo na spodku,ten byl zasažené celej zvenku i zevnitř,tak jsem taky měla strach z porodu,ale fakt zbytečně.
Rodila jsem bez puncoch.
Kamarádka to má na jedný noze,má to zezadu stehna,byla s tím u obvodaka a ten ji řekl,že se u toho musí nosit hned od začátku punčochy.. zase co doktor,to jiný názor..
Ale asi puncochama nic nezkazís..
Přeju,ať máš porod v klidu a vše je dobré 😊
Napiš pak,jak jste to zvládli a jaký máte prekvapko. Držím pesticky 🙂

romanecccka
19. zář 2017

Jojo urcite ti dam vedet;)Mame termin 3.12. Tak uvidime co malemu nadelime jestli brasku nebo sestricku🙂Ja beru detralex a puncochy byla jsem I u cevare ten rikal,ze nevidi problem u porodu ja mam hodne I nohu vzatou jako velkej krecak jako tam dole ani moc ne,ale taky tam mam zilu:(Ale na porod at si puncochy vezmu,ze tim nic nezkazim a po porodu me pak kdyztak pichnout injekce na redeni krve,ale tohle pry v tehu byva castu.Akorat, ze me to na noze zustane nespis a bude me pak cekat operace:( Moc dekuju,ze jsi me pisla a uz se tesim abych to mela za sebou a hlavne jsme byli oba v poradu🙂

soda365
autor
19. zář 2017

ahojky holky, jsem ráda, že stále přispíváte do diskuse - mě čeká porod za měsíc a taky potom poreferuji jak to u nás dopadlo - zatím doufám, že mi normální porod vyjde - dostala jsem taky detralex a mám nosit punčochy - to trošku flákám abych se přiznala.. Snad vše dobře dopadne..

monunkaaa
20. zář 2017

Holky,držím vám pesticky,ať to jde přirozeně a vše je v pořádku!
Mě už ty krecaky pomaličku blednou a nejsou tak natelky..

romanecccka
21. zář 2017

@soda365 Ahojda nas to ceka za necele tri mesice tak uvidime no;(A detralex beru 2xdenbe a puncochy nosim teda hned rano nandam nechci aby se to zhorsilo a hlavne me to treba boli jen chvili stojim a na noze mam krecak jak bouly:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru