Nelze nahmatat děložní čipek. Co to znamená?

Zodpovězené
17. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Včera jsem byla 32+3 a doktorka mi nemohla nahmatat děložní čipek, až opravdu na sílu, když zajela hluboko hodně, tak ho ucitila trošku.

Co to pro mě, prosím, znamená, když ho nemohla nahmatat? Že se tak moc zkrátil?

Vždycky ho nahmatala v pořádku, ale poslední týden mívám poslíčky, víc mi tvrdne břicho..🤔

Děkuji❤️

Dobrý den,

pokud jej lékařka nemohla nahmatat, pak je Váš čípek s velkou pravděpodobností ještě vzadu. To by Vám s jistotou ale měla říct Vaše lékařka.

Nic to pro Vás neznamená, jen to, že zatím Vaše porodní cesty nejsou připravené k porodu. Já osobně vaginální vyšetření v těhotenství nedoporučuji z důvodu rizika možné infekce a následného předčasného porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová