Čípek v těhotenství. Může něco značit, když je měkký?

18. pro 2020

Ahoj. Jsem ve 20.tydnu a poslední dny mi dost tvrdne břicho. Zkoušela jsem si nahmatat čípek a je dost měkký a krátký oproti normálnímu stavu před tehotenstvim. Muže to něco značit? Na poslední kontrole jsem byla před týdnem a doktorka dělala jen vnější utz..z toho asi delku a stav čípku nepozná,ze? První porod byl předčasný ve 33.tydnu.

loylii
18. pro 2020

Divny je, ze čípek nekontroluje při každý kontrole.. vždyť o co jde.... kort když si už rodila předčasně. Pokud se ti to nezdá, trosku to zdramatizuj, vemou te na kontrolu. Jinak mě břicho tvrdlo od 19.tt, bylo mi tvrzeno, ze to je pohybama. Ta deloha se vždy jako zatne, jakmile se ditko otočí. Ale nenechala jsem se uchlacholit a až do konce tehu jsem brala Magnosolv proti tvrdnuti. A dělal mi hrozne dobre na všechny křeče a bolesti hlavy. Trávení perfektni😅

danvitka
19. pro 2020

Mě čípek kontrolovali vždy a hlavně. Spíš se bránili ultrazvuku...jinak nikdy nešel nahmatat. Doktorka s tím měla hrozné problémy 😀 i při porodu...nakonec císař, protože zavřeno šmitec 😀 jak tvrdí paní výše...zdramatizuj to👍

j.a.n.i
19. pro 2020

Hlavne si tam hodně hrabej, at si tam zaneses infekci a muzes zas resit predcasny porod, chjo

agneska7
19. pro 2020

Jsem taky 20 TT a tvrdnutí mám taky šílené od rána do večera , mě to Dr třeba nechtěl věřit magnezko mi dal ale pry tvrdnutí až tak ve 30 TT 🤣 vnitřní nález pry minimální , ale nenapadlo mě si tam hrabat stejné nic nepoznáme , magnezko bereš ? Kdyžtak zajeď a uvidíš co ti řeknou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru