Placenta praevia. Může se ještě do konce těhotenství upravit?

Zodpovězené
5. čer 2020

Dobrý den,

jsem ve 25.tt, mám 31 let a lékař mi při kontrole v poradně zjistil, že mám nízko položenou placentu. Řekl mi, že tam mám i uzlík cév a že to bude plánovaná sekce.

Je možné podle Vás, že se to do konce těhotenství ještě upraví?

Můj lékař říkal, že ve většině případů se dělá sekce. Zajímá mě i názor jiného lékaře.

Děkuji moc za odpověď.🙏

Dobrý den,

nejsem lékař, ale nízko položená placenta se může ještě růstem dělohy vzdálit od vnitřní branky. Proto Vás učitě ještě čeká ultrazvuk v pozdějším stádiu těhotenství, aby se opět zkontrolovalo umístění placenty.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová