Pocity během císařského porodu. Je možné, že jsem vše cítila?

Zodpovězené
27. pro 2023

Dobrý den,

mám dotaz ohledně císařského porodu.

Ze zdravotních důvodu jsem měla nedávno císařský porod. Byl to už můj druhý císařský porod. A protože byl úplně jiný než první, chtěla bych od někoho zkušenějšího poradit.

Je možné, abych během operace cítila úplně vše kromě bolesti?

Ptám se, protože jsem cítila vše, co dělali a kde. Cítila jsem i to, že mi odtrhávali od sebe srostlou původní jizvu. U prvního císaře jsem cítila jen to, že mi hýbou s břichem při vytahování miminka, ale u druhého jsem cítila i moment, kdy do mě zajeli skalpelem. To byl taky důvod, proč jsem při započetí řezu zbledla a doktor mi musel ihned něco píchnout.

A druhý dotaz je, jestli je běžné, že při operaci (císaři) neskutečně bolí záda až do takové míry, že bolestí malém pláčete?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, jsou případy, kdy ženy popisují, že cítily tupou bolest a vnímaly tahy a tlaky v průběhu císařského řezu. Záda vás mohou bolet, pokud byl císařský řez proveden ve spinální anestezii. Doporučuji po šestinedělí vyhledat fyzioterapeutku, aby vám ukázala péči o jizvu a pomohla vám s vaší bolestí zad.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová