První porod akutní císařský řez, jaký byl ten druhý?

kkikkina
10. únor 2016

Ahojky děvčata, první porod jsem měla akutní císařský řez. Malý přestával při vytlačovaní hnedle dýchat, byl obmotaný několikrát šňůrou a tudíž během vteřiny jsem ležela na sále.Teď jsem ve 13tt a ráda bych aby druhé bylo přirozené až do konce.
Jak jste to měli vy?? Kdo měl první dítě císařem, šel druhý porod bez problémů?? A co pooperační jizva, hlídali Vás víc na kontrolách??
Doktor tedy mě prohlíží, stále stejně.

magdalenax
10. únor 2016

Ahoj, nevím, zda se něco nezměnilo za ty roky, ale kamarádila jsem se s paní (mimochodem dětská sestra) a ta říkala, že druhé dítě berou automaticky též císařem, ona to tak měla. Já mám jedno, tak Ti víc nepovím, nehledě opravdu na rozdíl již zmíněné doby. Už jen to, že za mne se dělaly císařské řezy "plavkové", přitom jsem se setkala i s tím, že udělali klasický, přes celé břicho. Co se týče jizvy, nikoho nezajímala

anetka1701
10. únor 2016

Ahoj. Já měla první akut SC. U druhého jsme se dohadovali s primářem na přirozeném porodu, obecně proti němu nic neměl ale nevydržela jizva (v porodnici od 36tt to hlídali), tak bez pardonnu pod kudlu znovu. Ale pokud opravdu chceš, tak se přirozeně porodit dá (pokud k tomu není zdravotní kontraindikace - jako třeba u mně)

shine2015
10. únor 2016

@magdalenax dnes uz neznamena ze kdyz prvni sekce ze automaticky je i druha...dost to zprisnili...ale muj gyndar tvrdi ze to bude do prvnich par pruseru.....

shine2015
10. únor 2016

@kkikkina jinak mam sekce tri a nevadilo me to. 😉

magdalenax
10. únor 2016

@shine2015 Já měla akutní taky, málem bychom zůstali v porodnici oba....

kkikkina
autor
10. únor 2016

@shine2015 tak uvidíme co mě bude čekat. Můj doktor o mé jizvě nemluví a bere to optimisticky, že bych mohla rodit normálně. Přitom jsem drobínek s 48kg, tak se o tu jizvu bojím..

kkikkina
autor
10. únor 2016

@shine2015 Ale zažít ten pocit vidět mimi hned po porodu 😉

danny36
10. únor 2016

@kkikkina Záleží na porodnici apod. Já první rodila akutním císařem taky. Druhý syn se narodil před týdnem a něco. V 37tt mi doktorka v porodnici zkontrolovala jizvu, žádné ztenčení, mimi mělo cca 3kg a nikdo mě nenutil druhého císaře. Rodili jsme přirozeně cca 10h bez oxytocinu a epi. Bohužel v samotném závěru se to zvrtlo a stejně druhý akutní císař, ale byly pro to jiné důvody. Takže pokud po druhé nerodíte do 1,5roku po prvním císaři, jizva vám nedělá problém a nemáte porodnici, kde by dělali "automaticky" druhého císaře po prvním, tak nevidím důvod, proč byste nemohla rodit přirozeně. Přeji hodně štěstí, ať se podruhé zadaří 🙂

shine2015
10. únor 2016

@kkikkina muzou te odoperovat v bloku a to jsi privedomi celou dobu... Ja mela prvni a treti akutni...druhy planovany....a dobrovolne se nechala uspat...

samaber
10. únor 2016

Já měla druhý přirozený a třetí vypadá,že bude taky pokud nenastane komplikace

samaber
10. únor 2016

Porody byly od sebe 20 měsícu

pav_la
10. únor 2016

Já jsem rodila poprvé také akutním císařem. Druhý porod po necelých třech letech byl přirozený a proběhl úplně bez problémů. Doktor mě ze začátku také strašil druhým císařem, že když bude dítě velké, nenechá mě rodit přirozeně (je to zároveň porodník v porodnici, kde jsem rodila). Během těhotenství mě ale v mém přání rodit přirozeně začal postupně podporovat. Jizvu mi kontroloval více až ke konci. Cvičila jsem s aniballem, což asi také pomohlo. Nakonec měl malý přes 4 kg a šlo to bez komplikací.

bartovka83
10. únor 2016

První porad sekce, kvůli neuplne poloze KP. Druhý porod bohužel taky sekce, pro nepostupujici porod. Každopádně jsem druhé moc chtěla porodit přirozeně, nikdo proti tomu nic nenamítal, celé těhu v pohodě, jen jsem byla upozorněna, ze nesmím jít přes termín. Porod se mi sám rozběhl odtokem vody a následnými kontrakcemi, ale bohužel jsem se ani po téměř sedmi hodinách a kontrakcich po dvouch min. neotvirala. Každopádně znám spoustu holek co po prvním císaři porodily další dítě normálně, takže se tím určitě předem netrapte. Ať už to dopadne tak nebo tak, důležité je zdravé mimi.

mrskato
11. únor 2016

@kkikkina ahoj, jsem na tom podobně a taky mě to zajímá, dík za diskuzi 🙂

kkikkina
autor
11. únor 2016

Muj doktor prave dela za cele tehu jen tri ultrazvuky, takze dva mam za sebou a ted uz az ten ve 32tt. Tak nevim, jestli si pak jemu rici, ze bych treba mesic pred terminem jezdila uz do nemocnice na kontroly? Aby se treba zas neurazil..

anetka1701
11. únor 2016

@kkikkina většina lékařů odesílá kolem toho 36tt... Já bych se o tom s ním pobavila, případně bych zavolala kolem 35-36tt do porodnice, řekla co a jak a zkusila to s nima řešit...

Ale jsem přesvědčená o tom, že pokud jizva bolet nebude a ty dojedeš do porodnice s rozjetým porodem, mrknou na tom a sami rozhodnou, zda zkusit nebo ne...

radka137
20. únor 2016

já jsem porodila první dítě císařem a druhé jsem rodila přirozeně. císař byl hrozný hlavně poporodní komplilace. Pořád se mi tvořily hematomy. Byla jsem v porodnici 21 dní než mě dali trochu do kupy. Druhy porod v pohodě přirozeně ikdyž už jsem taky měla na mále že půjdu pod nůž ale nakonec se to podařilo. Teď čekám třetí tak doufám že to půjde přirozeně 🙂

akankeo
20. únor 2016

@kkikkina ve fakultkach ti nedaj vyvolavacku, jinak muzes rodit normalne i prenaset. Na prenaseni zkontrolujou dolni segment delohy zda neni vyzname ztenceny, a nad 3.5kg preferujou sekci. U me to sekci skoncilo kvuli tomu, ze se porod do 42. tt tehu nespustil, mala mela velkou hlavu a ke 4 kilum a v tom 42tt uz i ta deloha byla ztencena...

akankeo
20. únor 2016

@kkikkina ona sila te jizvy je nic nerikajici pokud neni pod 1mm, zalezi na jeji pruznosti, nekdo muze mit problem s "tlustou jizvou", jina porodi bez problemu s tenouckou... Tez mam 3 sekce, druha byla 17 mesicu po prvni, treti - porod se mi do terminu nerozbehl a musela bych podepsat informovany souhlas, ze sem si vedoma rizik, ktera u treti sekce nejsou mimochodem o moc vetsi nez u druhe... Fakt se nemas ceho bat, ver si, ze to zvladnes a dopadne to jak to dopadnout ma, do bricha si stejne nevidis, hlavne nechtej nic za kazdou cenu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru