Poraďte prosím, jak vyvolat porod 😉

lenkaluk
12. říj 2016

Ahoj holky, chci se poradit.... prvni porod mam pred 3 lety akutnim cisarem, jizva je ok. Nyni jsem 39+4 a bud do 5ti dnu porodim nebo mam za 5 dnu nastoupit do porodnice a dalsi den planovany cisar. Doktorka mi v poradne rikala, ze bych mohla porodit prirozene /coz bych chtela/, at to podporime sexem, vychazkama, korenenym jidlem, malinikem... mate prosim nekdo dalsi rady? Piste. Diky moc.

kamste
12. říj 2016

teplá koupel
fyzická aktivita (mě u druhýho zabralo vypletí záhonů, jinak to je to "mytí oken")
přeji, ať se porod rozběhne spontáně a je vše OK

fajule
12. říj 2016

Deset dřepu a masáž bradavek tak 5 min, to je zarucene😀prostě fyzická aktivita

dc2015
12. říj 2016

Vyběhla jsem schody, umyla jedno okno, měla sex, šla na procházku, nezabralo nic. Nezkoušela jsem svařák ve vaně, nemohu posoudit 🙂 Nicméně proč hned sekce? Proč ne vyvolání? Mně porod vyvolali a pak porod probíhal v podstatě normálně...

blecha94
12. říj 2016

Zkusila jsem všechno, co se tak na netu najde za rady - sex, mytí oken, chůze po schodech, procházka, masáž bradavek, horká koupel, svařené víno... Takhle jsem tajtrdlikovala 14 dní a nic. 🙂 Nakonec jsem začala rodit spontáně 5 před nástupem do nemocnice k vyvolání. Asi 2 hodiny před první kontrakcí jsem měla sex (s orgasmem) ale nemyslím si, že by to pomohlo, protože jak říkám, sex byl obden i 14 dní před tím a nic. 😀 Obávám se, že pokud není dítě ready, můžeš se stavit na hlavu a nic se nestane. 😅

zarecna
12. říj 2016

@dc2015 po cisarskom reze, sa nesmie dalsi porod vyvolavat.

vetyver
12. říj 2016

Taky po CS a po 22m přirozený porod 39+0. Taky jsem to postuchovala, abych nemusela znova pod kudlu. Takže sex, svarak, masáž bradavek, procházky, vytrela jsem schody, a nejvíc asi pomohlo v den porodu vynesení 2 lete spící dcery do 4.patra.... (večer senarodil syn)

annasmyckova
12. říj 2016

přenášela jsem a kamarádka mi doporučila ricínový koktejl (jí zabral na dvě děti), našla jsem na netu a večer udělala, vypila, pořádně jsem se vyprázdnila, do dvou hodin se rozjely bolesti a za další dvě byl malej na světě...

dc2015
12. říj 2016

@zarecna Aha, děkuji za informaci, to jsem netušila. To bych pak zkusila i ten svařák :D

pajuska252
12. říj 2016

já zkoušela vše možné: umývala jsem okna, pila maliník, sexovala, horká vana, červené víno, dlouhé procházky, chození po schodech... nic nepomohlo, když se dítěti nechce, asi se můžeme na hlavu svatět a nic s ním nepohne... někdo si ještě chválí ten ricinový olej/koktejl, na to jsem neměla odvahu...

astyna
12. říj 2016

Já jsem ještě v 39+5 na kontrole bez nálezu. CS1. V neděli jsme slézali hory a skály s přítelem, v úterý jsem porodila. 4 dny je strašně moc.

bluekobylka
12. říj 2016

Tonik

barumat
12. říj 2016

@lenkaluk Já rodila o 17 dní dřív a ten den jsem byla s mužem sbírat petrklíče, takže myslím, že to rozhýbalo to shýbání, do dřepu, zpět a zase ohnutí. Takže za sebe říkám, rozházej si doma něco malého a sbírej 😉

aiva01
12. říj 2016

Ricinovy koktejl ale nevim presne slozeni. Znama zkousela vse co vyse popisujete a pomohlo jen toto. Vypila, za 10 hod kontrakce a byli radi ze neporodili v aute. Prcek byl za 15 min na svete... sezenes ho v lekarne ale posli si pro nej nekoho jineho mamku kamosku tobe by ho dat nemuseli. Ale sama nevim jestli bych si ho dala. Mozna jo kdybych se mohla rozhodnout mezi spontannim porodem a cs. Hodne stesti. Budu rada kdybys dala vedet jak jsi se rozhodla a jak ti to dopadlo☺

pavlise
12. říj 2016

Mě doktorka radila - jeden den nejíst a druhý den si dopřát pořádnou (sladkou) snídani - prý si to malé pak řekne, že než tohle, tak jde raději ven 🙂 Nicméně jsem to už nezkusila - celý den jsem uklízela a pak fyzicky zničená jsem si dala velmi teplou sprchu a malé to asi stačilo 🙂 Naštěstí šla rychle ven (asi mě nechtěla po celém tom dni úklidu ještě více fyzicky odrovnat...)

anazuzzuzana
12. říj 2016

akupunktura...zabrala mně i kamarádce... stimulují nějaký bod, který je spojený s močákem a ten zas stimuluje dělohu (nebo tak nějak)... akupunkturistka byla přesvědčená, že 48hod budu rodit a mě za 36hod praskla voda...kamarádka podobnej průběh

ssssseeeee
12. říj 2016

@lenkaluk ahojky já rodila 40 + 5 a musela jít na vyvolávačku - a to sem nechtěla, takže jsem kolem termínu zkoušela všechny babské rady a prostě nepomohlo :( umývání schodů 2 denně z 2. patra až do sklepa, procházky do hory po kopcích, červené víno, sex .... atdddd a nic.. ale je pravda, že jsem až do porodu byla pořád hodně aktivní, tak to tělo moc velkou změnu třeba nemělo .... příště bych možná začala divočit dřív :D

astyna
14. říj 2016

@aiva01

On ten ricin je vlastně jed. Proto se vždy lékárnice ptá, co chceš. Tělo se otráví a zbavuje se toho nejcennějšího - plodu. Drtivá většina holek se ze toho solidně pos*re 😀

lenkaluk
autor
14. říj 2016

Holky, @ssssseeeee, @anazuzzuzana, @pavlise, @aiva01,@barumat, @bluekobylka, @astyna, @pajuska252, @dc2015, @annasmyckova, @vetyver, @zarecna, @blecha94, @kamste, @fajule, diky moc za vsechny rady. Zdravim vas z porodnice, kde se nam vcera rano prirozene narodila holcicka😉. Ve stredu odpo jsem si dala dlouhou vychazku, vecer pak vanu a pak sex a uz jsme jeli a za 5 hodin byla mala na svete😉. Mejte se krasne a jeste jednou diky😁😁

fajule
14. říj 2016

Gratuluji😀

astyna
14. říj 2016

@lenkaluk

no vida! Gratulujuuuuu 😎

cizinkaa
14. říj 2016

@helina66 tady koukni do diskuze, mně to moc pobavilo a bude se nám to hodit 😀

cizinkaa
14. říj 2016

@lenkaluk Veliká gratulace! 😀

pajuska252
14. říj 2016

@lenkaluk gratuluju 😉

dc2015
14. říj 2016

@lenkaluk Gratuluju!!! Škoda, že jde dál like jen jeden 🙂

barumat
14. říj 2016

@lenkaluk Paráda, gratuluji! ☺

helina66
14. říj 2016

@cizinkaa o tom nepochybuji, pročítám to a nestačím se divit a smát.. doufám že nám to půjde hladce ale stejně bojím bojím 😉 ještě musím pobrat spoustu info..

lenkaluk
autor
14. říj 2016

Diky vsem. Priznavam, ze na ctvrtek jsem mela naplanovano pleti zahradky. Uz na to nedoslo😊😊

helina66
15. říj 2016

@lenkaluk dodatečně taky gratuluji 🙂 užívejte si princeznu!! Vaše rady si vezmu k srdci budou se za několik měsíců hodit 🙂

ssssseeeee
16. říj 2016

@lenkaluk no supeeer, velká graluace a at jste zdravé a v pořádku 🙂

aiva01
20. říj 2016

@astyna ano, ja vim. Otravi se prostredi ditete a telo ho zacne vypuzovat. Nevim ovsem zda je pouziti dostatecne bezpecne pro mamku i dite...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru