Porod a terapeutická dávka injekcí Clexan. Jak se jako PA stavíte k vedení porodu s touto komplikací (střední či malou embolií)?

Zodpovězené
14. únor 2022

Dobrý den,

v 24. tt jsem skončila v nemocnici s podezření na embolii, masivní se podařilo vyloučit, ale střední či malou ne, vzhledem k nemožnosti dalších vyšetření v těhotenství. Píchám si tedy terapeutickou dávku injekcí Clexan - 2x denně 0,6. Na hematologii se přiklání k přesně načasovanému CS, právě vzhledem k terapeutické dávce. Na gynekologii se zase spíše přiklání k přirozenému porodu. Ale konečné rozhodnutí bude samozřejmě na mně. Jsem 37+2 tt, takže moc času na rozhodování už nemám.

Mohu znát prosím i Váš názor, jak se jako PA stavíte k vedení porodu s touto komplikací?

Jsme po 1 CS, nyní je plod hlavičkou dolů, těhotenskou cukrovku mám na dietě.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přirozený porod s profylaxí Clexane je samozřejmě možný. Císařský řez v celkové narkóze může být mnohem větší zátěží pro Váš organismus i vzhledem k riziku možné embolie.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová