Injekce Clexane v těhotenství, máte zkušenost?

luckag2
24. dub 2014

Ahoj holky, dnes jsem preventivně vyfásla injekce Clexane s nejnižší dávkou protože bylo zjištěno v našem genu tromboza. Chci se zeptat jestli stímhle některá máte zkušenost, a jak probíhalo celé těhotenství? Mám strach aby to nějak neohrozilo miminko. Moc děkuji za jakékoliv odpovědi 🙂

veruska007
24. dub 2014

@luckag2 Píchala jsem fragmin, z podobného důvodu. Je to podobná látka. Miminku to rozhodně neublíží, neboj. Buď za ty injekce ráda, miminku by spíš ublížila trombóza, pokud by se přihodila. My takto opakovaně přišli o miminko. Važ si toho, že Ti to zjistili hned a poctivě píchej 😉

luckag2
autor
24. dub 2014

@veruska007 Děkuji za radu,já už jsem jednou měla zamlklé těhu v 9 týdnu ale těžko říct z jakého důvodu. Ted jsem ve 12tt a doufejme,že to bude dobrý. Já už to nějak přežiju. Hlavně at je miminko v pořádku 🙂

maifa
1. kvě 2014

Píchala jsem si taky Clexane, ale až pár týdnů před porodem, prvně 6000, pak 8000 ... miminku to neublíží, jen je ta aplikace nepříjemná. 😉

beruska3011
7. kvě 2014

Ahoj, mam geneticku nemoc krv e - Laidenska mutace .... Zrážanlivost krve .
Prve tehu bez problemov, žiadne injekce.... Ale ted druhe tehu mi nasadili tretom mesiaci Fraxiparine, ten nezabbiral, tak mam Clexane 0,6 od 3, do ted 7mes som si píchala 1x na den, bohužel to nepomaha, tak už musim 2x denne rano i večer jedna injekce....
Miminku to neublíži toho sa neboj 🙂 Do bruška si injekce možeš píchat do ukonceneho 20tt pak už bud ruka nebo stehno - ja pícham do stehna ale boly to jako ..... a sem tam sa mi spravia aj boule - to je ak špatne píchneš... Boule a modraky sa možu chladit ( davat zmrznute obklady na mista vpichu aby sa rychlejšie stratily) ja to ale nerobím ....

leleh
24. bře 2015

Ahojte, je tu neaka mamicka co si pichala nizkomolekulovy heparin vo vysokych davkach? Ja som maa predtym 2 krat potrat, zasla som na hematku kde mi zistili neake mutacie. Pichat staci len pocas tehu, nie je to zavazna trombofilia, bezne mimo tehu mi nic nehrozi. Dalsie tehu prebehlo ok (pichala som s clexane 0.6). Teraz som znovu v 7 tt tehu a spinim, vyzera to na zacinajuci potrat. Picham od zaciatku clexane 0.6 a moja gynekologicka si mysli ze je to prilis velka davka takto hned od zaciatku. Volala som hematologicke ze ci mozem znizit davku na0.4 aby som nevykrvacala nahodou. Ona povedala ze ok, a po potrate vysadit. Ale co ma znepokojuje povedala ze pri novej gravidite budem pichat najvyssiu moznu davku hned od zaciatku emoticon co je asi 10 000 cize teraz mam 0.6 a potom mi da az 1.0. To je hrozne vela nie? Mam 70 kg a 171 cm.

lagerthaa
8. pro 2015

Slyšela jsem něco o tom že když se píchá clexane tak nejde dát epidurál při porodu. Mohou být při porodu další komplikace jako víc krvácet atd? A ještě jsem někde vyčetla že může jít clexane do mateřského mléka vysazovali jste po porodu nebo jste nekojily? Díky

marsip
9. pro 2015

@lagerthaa Já se právě minule ptala doktora, jestli clexane při porodu vadí. A prý stačí, když se vysadí jen krátce předtím, že stačí 24 hodin a ztratí účinek. Takže by to pak na porod nemělo mít žádný vliv. Mně s největší pravděpodobností čeká císař, tak uvidím, co mi k tomu řeknou v porodnici.

daisyjane
9. pro 2015

@lagerthaa Zrovna dnes jsem byla u doktora informována, že epidurál lze dát nejdříve 12 hodin po poslední dávce Clexanu a následující dávka nejdříve 4 hodiny po epidurálu. (já jsem opravdu epidurál dostala, večer jsem píchla, druhý den ráno jsem rodila a po poledni mi normálně epidural dali . ) V šestinedělí není problém kojit. Měla jsem to tak i u malého. Raději budu brát Clexan s minimem vedlejších účinků než warfarin, který je podle mě mnohem větší svinstvo a navíc mnohem více kolísá srážlivost a nedovodu si představit, že v šestinedělí chodím co týden na kontroly, jestli nejsem naředěná moc a nebo málo.. P.S. Měla jsem to tak i u prvního miminka, kojení s Clexanem bez problémů a žádné následky. Podávání je opravdu v šestinedělí běžné a já si na ponechání injekcí trvala. Warfarin je levnější, proto rádi doktoři injekce vysadí a nahradí tabletkama Warfarinu

barusenicka
29. pro 2015

Ahoj, já jsem si píchala clexane od 3. měsíce těhotenství až do konce 2x denně., po prodělané trombóze v 12tt, mám leidenskou mutaci a protrombin. Každých 4-6 týdnu jsem chodila do trombocentra na kontroly, kde mi upravovali dávku, podle výsledků. Modřiny jsem neměla žádné, občas to bolelo, občas ne, záleží kam to píchneš. V posledních měsících těhotenství to bylo náročnější, protože když máš velké bříško, tak už se Ti špatně bere kůže pro zápich.
Po porodu mi dávali pár dní clexane, a pak jsem přešla na tablety warfarin, kvůli kojení clexane nemáš brát, takže celé šestinedělí budeš nejspíš na warfarinu, tam je pak warfarinová dieta, kde si budeš hlídat INR. Není to zase tak drastické, jak někteří lékaři říkají, někteří zakazují jíst všechno s vit. K, a někteř zase že v urřité míře můžeš. Já jsem warfarinu už 10 měsíců a ještě 2 musím být, otrava je že musíš na časté odběry.
Porod jsem měla v celkovém uspání, asi 3 hodinky po píchnutí clexane mi praskal nečekaně voda, porod jsem měla plánovaný sekcí, porod mi kvůli cestě do nemocnice kvůli převozu oddalovali, a v nemocnici u aplináře pak čekali než mi výsledky trochu spadnou, uvažovali o epidurálu, ale výsledky na to nebyly, tak jsem rodila v celkovým uspání.
Všechno dopadlo ok. Já i malá jsme v pořádku. Clexane na vývoj miminka nemá žádný vliv.

lagerthaa
29. pro 2015

@daisyjane já pořád nevím clexane beru pouze preventivně a proto je pro mě minimum vedlejších účinků při kojení celkem zásadní

emmiku
16. led 2016

Ahoj holky, ja mam esencialni trombocitemii, tak uz od zacatku picham clexarin, ale zaroven beru homeopatika a jdr videt zlepseni...hlavne at nam to vsem dopadne dobre 🙂

guinea
28. led 2017

Ahoj holky, aplikovala jsem injekce Clexane celé těhotenství a šestinedělí, a teď při uklízení jsem objevila ještě celou neotevřenou krabici (resp. krabici, ve které je několik krabic po 10 injekcích Clexane 4000 anti-Xa IU/0,4 ml. Můj doktor mě asi pře-zásoboval.

Pokud byste měla některá zájem, zdarma přenechám (Praha 9). Je mi líto to jen tak odevzdat do lékárny, jsou to ještě neotevřené krabice.

monicka1990s
28. led 2017

@lagerthaa já brala clexan cca od 37 tt těhotenství a a pak celé šestinedělí a ano při heparinové léčbě se nedoporučuje eidurál ,ale jinak s kojením není problém a normálně jsem kojila a dál si píchala clexan

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru