Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenská cukrovka. Jaký má vliv u porodu a u malé?

petulinusinenecka
17. kvě 2020

Ahojky ráda bych se poptala na zkušenosti s těhotenskou cukrovkou. Jsem v 32 týdnu a týden si píchám inzulín večer. Mám zvýšený lačný cukr a i po zvýšené davce z 5ml na 7ml mam ranní cukr stale vysoký. Ostatní měření během dne je v normě.
Má někdo stejný nebo podobný problém. Vůbec nevím jaký to bude mit vliv u porodu a potom i u malé.

cilkat
13. čer 2020

Měla jsem zvýšenou lacnou, nicméně doktorka se k inzulínu neodhodlala (zpětně přiznala, že to byla chyba). Pokud jsi na inzulínu, je třeba na to porodniky upozornit (nespoléhat, že to ví z papírů). Vpodstate se hlavně hlídá, abyste nespadaly do hypoglykémie. Takže u dlouhých porodů řešit, jestli bys neměla něco sníst. U dítěte po narození kontrolují cukr (myslím, že dvakrát). A určitě zůstaň na cukrovkove dietě aspoň pár dní po porodu, spíš šestinedělí.

jaspie23
11. črc 2020

Ahojte holky, tak se přidám také s dotazem. Jsem ve 24tt a ráno mám cukr mezi 5,9-6,3. Ostatní hodnoty mám v pořádku, dvě hodiny po jídle to má být do 6,7,ja mám většinou 5,6.doktor mi napsal noční inzulín. Teď si ho picham třetí den 4jednotky a stejně mám cukr ráno 5,9 s tím, že si mám zvýšit dávku. Ale v čem je kámen úrazu. Já si večer pichnu a do pěti minut mi tvrdé břicho a mám slabé kontrakce. Což mi tedy asi moc v pořádku nepřijde. Stalo se to už někomu?