Porod. Jaké jsou příznaky? Kdy vyrazit do porodnice?

Zodpovězené
14. bře 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jsem prvorodička 25. tt a vůbec si neumím představit, kdy a včas vyrazit do porodnice, jaké jsou příznaky porodu. Každý den se tím stresuji, jak to poznat a zvládnout včas.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příznaky porodu jsou pravidelné kontrakce co 5-8 minut. V případě odtoku plodové vody je doporučení vyjet do porodnice do 2 hodin. Pokud se budete cítit bezpečně doma, plodová voda bude čirá, můžete také vyčkat na začátek pravidelných kontrakcí. Dalším důvodem, kdy určitě ihned vyjet do porodnice je krvácení jasnou krví.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová