Posilování pánevního dna. Je to vhodné ke konci 1. trimestru? Případně, jaké cviky doporučujete?

Zodpovězené
3. led 2021

Dobrý den,

blížím se ke konci 1. trimestru a chci se zeptat, zda a jak posilovat pánevní dno, popř. jaké cviky jsou nyní v těhotenství vhodné.

Předem děkuji za odpověď. 😉

Dobrý den,

v prvním trimestru nedoporučuji posilování pánevního dna. Posilování je vhodné až od 2. trimestru. Ve 3. trimestru je vhodné se učit pánevní dno spíše relaxovat a uvolňovat. Bohužel Vám zde nemohu popsat cviky na pánevní dno, protože to pomocí slov ani nelze. Doporučuji navštívit porodní asistentku nebo fyzioterapeuta, který Vás cvičení na pánevní dno naučí.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová