Šikmá poloha miminka před porodem. Co s tím?

Zodpovězené
19. dub 2019

Dobrý den,

dva týdny před termínem porodu se mi miminko z polohy hlavičkou dolů otočilo do šikmé polohy. Kvůli tomu musím příští týden nastoupit na hospitalizaci (to budu 39+5), kde se budou snažit miminko ještě otočit a pokud se tak nestane, nastupuji druhý den na sekci. Již jsem jednou sekci prodělala (nepostupující porod před třemi lety), proto bych moc chtěla porodit tentokrát přirozeně. Myslíte si, že mám ještě nějakou šanci, aby se miminko otočilo? Cvičila jsem v těhotenství jógu, a když jsem se dozvěděla, že je miminko šikmo, snažím se cvičit více kočičí hřbety, kolena výš než lokty, ležet na levém boku...

Byla bych moc ráda, pokud byste mi doporučila ještě nějaké cviky, případně poradila, co ještě můžu dělat. Včera se mi zdálo, že bylo miminko otočené správně, ale dnes opět našikmo. Z další sekce mám veliký strach, chtěla bych v budoucnu ještě další dítě. Pořád si říkám, čím jsem to způsobila, že se miminko takto divně natočilo. 😞

Moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud máte možnost, navštivte fyzioterapeuta nebo odborníka, který pracuje s rebozem, akupresurou, moxováním a pracuje s vazy a svalovou oporou pánve.

Určitě vám doporučuji pozice tzv. Tři sestry ze spinning babies, nejdete je na www.spinningbabies.com. Lozit po čtyřech, alespoň 10 minut denně, kolenoprsní pozice, masírovat bříško proti směru hodinových ručiček, masírovat jizvu po císařském řezu, vyvěsit se s hlavou dolů z gauče, pohupovat se v bocích, nebo provádět rychle krouživé pohyby pánví na velkém míči. Určitě se neviňte, někdy za špatnou pozicí může velké napětí v pánvi, i díky vašemu předchozímu císařskému řezu.

Držím vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová