Strach z porodu. Je to normální?

Zodpovězené
2. bře 2020

Dobrý den,

čekám první dítě a mám strach z porodu, ani ne tak z bolesti, ale jako z toho, že budu mít zástavu srdce. Já vím, zní to divně, proč bych měla mít zástavu srdce v dnešní době. Já prostě měla jednou pocit při venčení, jako kdyby mi mozek říkal, že je to konečná, a potom se mi motala hlava a já měla mžitky před očima. Přešlo to během chvíle a vše bylo v pohodě.
Jinak jsem zdravotně v pořádku, ale procházím těžkým a stresujícím obdobím a už jsem jednou zástavu srdce prodělala. Dnes mi zase nějaký hlas v hlavě říkal, že je to konečná. Nevím, nejsem blázen, jsem zdravá a na to, že mám termín za chvíli, chodím na procházky a normálně funguji.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě Vám doporučuji si svůj strach zpracovat, najít si porodní asistentku nebo terapeuta, který se věnuje těhotným ženám. Zástava srdce je u porodu zcela kuriózní situace, která se téměř neděje. I přesto Váš strach chápu a proto je vhodné si jej zpracovat.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová