Svědění po epiziotomii. Je normální, že svědí 5,5 měsíců po porodu?

Zodpovězené
9. dub 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je normální, že mě jizva po epiziotomii svědí 5,5 měsíců po porodu.

Kvasinky ani bakterie a nic dalšího nemám dle gynekoložky.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud netrpíte mykotickým či jiným zánětem, doporučuji Vám jizvu masírovat po nástřihu buď třezalkovým olejem nebo kokosovým olejem. Vhodný je také aloe gel. Můžete také zkusit vaginální napářku a směsi k ní se dají zakoupit přes www.steamy.cz. Jizva po nástřihu potřebuje péči jako jakákoliv jiná jizva, ideálně každý den nebo minimálně 3x týdně.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová