Používáme cookies. Více informací zde. OK

Porodnice Příbram, jak vysoké je procento epiziotomie?

lenkalenka666
4. bře 2015
Ahoj, prosím všechny kdo v této porodnici rodily zda nevědí jak je zde vysoké procento nástřihu hráze? Popř. kdo zde rodil, tak zda mu byla provedena epiziotomie? Všem díky za jejich informace.
zmrz_lina
4. bře 2015
Ahoj, nerodila jsem, ale v dohledné době budu. Byli jsme si prohlídnout porodní sály a ptala jsem se na to staniční sestry, říkala, že pokud má někdo v porodním plánu, že si nástřih nepřeje, tak se v maximální možné míře snaží ho nedělat, obzvlášť, pokud ví od ženy, že např. cvičila s aniballem/epinem, masírovala hráz apod. Pokud je ale nějaký problém, stříhají. Přiznala, že největší procento z nástřihů je u prvorodiček.
lvicek2000
4. bře 2015
Těžko říct nakolik my laici jsme schopni posoudit, zda je to nutné či preventivní, ale celkově tu preferují přirozené porody. U prvního jsem nastřižená byla, ale ne preventivně, nemohla jsem malou vytlačit, byla jsem i potrhaná, u druhého porodu mě nenastříhli, jen jsem se lehce natrhla, malá byla na jedno zatlačení venku. Tak nevim, nakolik budou tyto informace pro tebe zásadní, kdyžtak je tu přímo skupinka porodnice Příbram 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli