Těhotenství po dvou císařských řezech. Je to riziko?

Zodpovězené
4. črc 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na Váš názor na těhotenství po dvou sekcích. Druhá sekce byla teď po šesti letech od první. Obě po hypoxii plodu, takže akutní.

Můj doktor mi doslova třetí dítě zakázal, že je to život ohrožující a kvůli tomu, že se tam dělají nové cévy atd. Naproti tomu mi paní doktorka v porodnici přímo řekla, že u nich rodí maminky i po dvou sekcích přirozeně, tak teď jsem tedy zmatená. My bychom samozřejmě počkali do dalšího pokusu o těhotenství nejméně 3 roky.

Jak se na to díváte Vy?

A je porod po dvou sekcích automaticky už plánovaný CS?

Děkuji.

Dobrý den,

znám už několik žen, které porodily vaginálně po dvou císařských řezech, takže možné to určitě je.

Pokud bude váš zdravotní stav v pořádku, těhotenství fyziologické, pak je vhodné najít si takovou porodnici, která má zkušenosti s porody po císařském řezu, čímž se zvýší naděje na normální porod.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová