Přirozený porod po dvou sekcích?

valentovasasa
10. lis 2015

Ahoj všem. chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Máte někdo zkušenost se třetím porodem po dvou císařích? chci poradit, pokud bychom s přítelem chtěli třeba za rok miminko, tak jaký bývá třetí porod pokud je s velkým rozestupem po dvou sekcích? První sekci jsem měla před 8 lety a druhou před šesti. Tzn. že stejně rozestup od poslední sekce by v době případného porodu bylo min 7-8let. Je šance rodit spontánně? Nebo je sekce stoprocentně jistá? Díky moc za vaše zkušenosti.

lavinka
10. lis 2015

Ahoj, pracuji jako PA a myslím si že šance spont porodu není, hrozí ruptura dělohy a jiné komplikace.... ☹

vetyver
10. lis 2015

Je to hodně dlouho, Řekla bych proč ne.. Já rodila po prvním Tedy CS, ale 21 měsíců po. Jizva ne bolela, malej měl normální váhu (podle odhadů). Ale dočetla jsem se o speciálním vyšetření, které si můžeš vyžádat, kdy ti ještě ne těhotné zkontroluji jizvu zevnitř. Samozřejmě pak hodně sledovat při těhotenství.. Držím palce.

lavinka
10. lis 2015

Po 1. sekci to jde ještě, ale po dvou těžko....

koncita
10. lis 2015

Jde to (při splnění všech podmínek samozřejmě), ale ochotného porodníka a porodnici, aby člověk pohledal..... 😖

valentovasasa
autor
10. lis 2015

Já už jsem se dočetla že existuje VBA2C což je vaginální porod po dvou sekcích, že už se u nás provádí, sice málo, je málo porodníků, kteří to podporují ale dá se to sehnat i u nás. A samozřejmě záleží na třetím trimestru na stavu jizvy...

valentovasasa
autor
10. lis 2015

a tady bych ráda našla ty, kteří toto podstoupili, protože věřím, že i u nás tu jsou...

alexah89
10. lis 2015

znama.. ruptura dělohy.. fakt to stoji za to??

koncita
10. lis 2015

@valentovasasa máš ip

katyxq
10. lis 2015

@lavinka riziko ruprury při přirozeném porodu (bez zásahů, medikace) zas tak vysoké není, není o moc vyšší než po 1 cŘ ... dohledej si odborné publikace, ať máš informace podložené a nepouštíš jen strachy 😉

alexah89
10. lis 2015

@katyxq promin, ale se zdravotnickym vzdelanim informace podlozene mam..

katyxq
10. lis 2015

@alexah89 no ... známe české porodnictví a zastaralá doporučení (v rozporu s WHO a Cochrane reviews) České gynekologicko- porodnické společnosti

katyxq
10. lis 2015

@valentovasasa po 2 sekcích tedy, s poměrně vysokou pravděpodobnosti za určitých podmínek, evidentně porodit přirozeně (nebo aspoň vaginálně) lze ... ale najít k tomu v ČR odostatečně zkušeného odborníka problém bude (spíše najdeš soukromou PA než lékaře).

drakenn
10. lis 2015

Uz zde tato diskuze byla a tam byly i holky, ktere rodily vaginalne po 2 SC. A sdelovaly hlavne sve osobni zkusenosti! Dohledej

brebruska
10. lis 2015

Já bych se určitě nevzdávala. Samozřejmě bude záviset na stavu dělohy, té jizvě, velikosti miminka... Ale kdyby ti například porod vyvolali dříve, kdy bude mimi ještě menší... A císaře pak můžou udělat kdykoli, kdyby hrozily komplikace. Taky záleží na tom, jestli miminko plánuješ jako své poslední. Zvážit si, jestli by ti přirozený porod případně stál za rupturu dělohy. Přeji hodně štěstí 🙂

batul
10. lis 2015

Po dvou prodělaných sekcích je poměrně vysoké riziko toho, že bude tak porod ukončený, ale možné to je. Je důležité vědět za jakých podmínek a proč byly předchozí dvě sekce, jaké budou předpoklady pro vaginální porod.
člověk musí vědět, že to není lege artis postup, podepsat to, být si vědom rizik a přistupovat k porodu s pokorou, ale vyloučený vaginální porod není.

anetka1701
10. lis 2015

Ahoj. Já na toto téma studovala fakt mraky informací, babrala jsem se v tom dlouho... Obecně je to tak, že to jde, ale je to velké riziko a taky záleží na tom, z jakého důvodu císaře byli - třeba já měla druhý kvůli tenké jizvě a tam by se semnou nikdo prostě ani nebavil :o(

josephinak
11. lis 2015

Zdravím, zrovna před nedávnem mi moje gynekoložka říkala o své pacientce, která po 2 SC moc chtěla porodit vaginálně (chtějí více dětí) a podařilo se - měla z toho velkou radost! Já sama jsem rodila prvního syna SC a po roce jsem porodila druhého přirozeně. Samozřejmě záleží na zdravotním stavu a jak se vše bude vyvíjet, ale to je jasné... Věřím, že to jde a držím palce!

alpakovo
22. lis 2021

@valentovasasa má osobní zkušenost je taková,že lze,pokud se něco nepokazí přímo na porodním sále. První CS v roce 2010,druhý v 2014 a loni jsem zcela spontánně začala rodit třetího syna. Nikdo s tím neměl problém a pokud by se neprokázal velký uzel na pupeční šňůře,rodila bych zcela přirozeně. Držím pěsti, ať ti vše vyjde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru