Přirozený porod po sekci. Jak probíhají vyšetření?

cherie24
9. zář 2020

Maminky chtěla bych se zeptat jak probíhají vyšetření, která mají zjistit zda půjde po druhé rodit přirozeně, když první porod skončil císařem? Dělají se nějaké měření nebo kontroly jizvy? V porodnici mi řekli, že není důvod, abych to příště nemohla zkusit přiorozeně a že optimální je počkat 2 roky. Když otěhotním dříve znamená to, že mě pak rovnou kuchnou zase? Jizvu jsem si masírovala, ale přiznám se, že jsem i dost zapomínala, ale znovu pod kudlu bych teda opravdu nechtěla 🙈 Dítko bych chtěla až budou prckovi 2 roky, ale vzhledem k tomu, že neberu antikoncepci, tak nad tím občas přemýšlím jak se to pak zjišťuje a jaká je šance, že bych mohla i zažít normální porod ☺

dashyyy
9. zář 2020

Rodila jsem po třech letech od CS vaginálně a akorát ke konci těhu dr dvakrát měřil jizvu utz, zda je dostatečně silná, aby nedošlo k její ruptuře při kontrakcích.. jizvu mi měřili i v nemocnici na monitorech a těsně před porodem.. vše proběhlo v pohodě a to mě jizva v druhém těhu dost potrápila.. 🙂 za mě vlastně super dvojí zkušenost a možnost porovnat oba porody a jejich výhody x nevýhody.. jednoznačně ve prospěch přirozeného porodu 🙂

vendes
9. zář 2020

Nikdo mě speciálně nekontroloval ani nehlídal, jizvu mi neměřili ani jednou a nikdo nezmiňoval další sekci.

lolam10
9. zář 2020

Před porodem asi ve 36tt se dela ultrazvuk zaměřený na jizvu.meri se její tloušťka.ja otehotnele rok po cs a tloušťka i hojeni jizvy bylo ok a vhodné pro přirozený porod

cherie24
autor
9. zář 2020

@lolam10 jé to ráda slyšim, že i po roce od císaře se dá rodit normálně. 😊 Já teda doufám že se nepovede ještě nějakou chvilku, radši až bude mít malá 2 roky, ale kdyby náhodou 😁 a nebolela ta jizva v těhu?

lolam10
10. zář 2020

@cherie24 trochu jo ale ono to spíš blyo náročné s tím starším dítětem a člověk nemohl tolik odpočívat jak u prvního