Sekce v celkové narkóze nebo spinál. Máte zkušenost?

glimmer
3. říj 2012

Ahoj holky, mám na 29.10.2012 plánovanou sekci, buď mám na výběr spinál nebo narkózu. První akutní sekci jsem měla v celkový narkóze z důvodu nepostupujícího porodu a hypoxie plodu. Mám několik dotazů ke spinálu ... jak moc bolí vpich do zad (dá se to k nějaké bolesti přirovnat), jak dlouho asi tak nebudu cítit nohy a hlavně co vše budu cítit při sekci? Díky. 😉

antynka1
4. říj 2012

Vpich je v pohodě - respektive si ho nepamatuji, takže to nemohla být žádná hrůza. A pocity? Ty jsou různé - fyzicky - nic jsem skoro necítila, skoro ani škubání, na které mě upozorňovali.Horší to bylo psychicky - byla jsem úplně mimo, přiapdala jsem si jako kdybych byla mimo tělo, motala se mi hlava... A hlavně když mi malou ukázali, tak jsem řekla jen hm - no prostě žádné emoce... Ale tohle je strašně individuální....

maruja
4. říj 2012

@glimmer ahoj, já mám sekci v živé paměti 😖 😖 porod je lepší, ale abych ti odpověděla. Vpich je opravdu v pohodě jak píše @antynka1 spíš to tlačí a já cítila teplo. Ty pocity jsou pak horší, mě vyndavali 2 a cítila jsem tlaky a měla pocity na omdlení, ale do celkový bych asi nešla, kvůli dětem 😉

glimmer
autor
4. říj 2012

@maruja no mě právě MUDr. říkal, že spinál je lepší než celková narkóza kvůli mimču. Tedy pokud to není akutní sekce, kde není čas čekat na nástup účinku. Já osobně mám největší strach z toho vpichu do zad, když jsem byla malá dělali mi lumbálku a dodnes si pamatuji, že to bolí jako "prase". Ale tohle je prý jiné a slabou jehlou.

glimmer
autor
4. říj 2012

@antynka1 děkuji za odpověď.

johanka111
4. říj 2012

Já měla při sekci epidurál a vpich tedy nebolí vůbec. Nejdřív mi dali injekci na umrtveni mista, kde ti to budou píchat a ta bolí asi jako když ti berou krev. Ta druhá injekce pak nebolí, protože to je umrtvené. Nohy jsem normálně cítila. Pokud ti dají spinál, tak ty vpichy budou stejně bolestivé(tedy nebolestivé 😉) ale asi se to píchá hlouběji ( o trošku), a pak tedy nohy necítíš. 🙂

glimmer
autor
5. říj 2012

@johanka111 Díky. Kamarádka "uspávačka" v Podolí mi říkala ať si nechám dát raději spinál, že účinkuje hned, akorát mi prej bude vadit ten pocit, že necítím nohy, po pravdě si to ani neumím představit. 😒 Holky říkali to co ty, že ten vpich bolí jako při braní krve nebo při umrtvení u zubaře, což mi tedy přijde téměř nebolestivé. Díky za tvojí zkušenost.

diviska
5. říj 2012

@glimmer kdybych měla volbu, jdu do spinálu. Já měla akutní sekci, takže celkovou - prostě to prospíš, miminko nevidíš... ale taky se to dá přežít no 🙂

glimmer
autor
5. říj 2012

@diviska já měla celkovou při první sekci, taky akutní. Ale pro miminko, když není nutná akutní je prý lepší spinál, že se taky "neuspí" a doktoři mají více času na operaci. Díky.

johanka111
5. říj 2012

Mně říkali, že epi nebo spinál si většinou píchá každý anesteziolog dle preference a napsali si ke mně, že bych spíš chtěla ten epidurál. Mně přišlo lepší, že normáně cítíš ty nohy a nepíchá se tak hluboko. Jsem srágotka🙂
Jinak do té doby jsem si myslela, že se u plánovaného císaře dává vždy ten spinál. Jinak co se týče nástupu účinku, tak to si úplně nepamatuju. Řekla bych tak do 5 minut. Zdálo se mi to hned. Pořád zkoušeli, jestli něco cítím.
Určitě si nedávej tu celkovou, je to lepší i potom, že ti dávají léky na bolest tím katedrem. Ab ěhem porodu je to krásný zážitek. 😀

monivo
8. říj 2012

Mě čeká plánovaný císař ve středu, 10.10. a taky řeším toto dilema. První porod byl akutní sekcí a bylo mi dva dny špatně. Ale u epi mám strach z vedlejších účinků a i jak tady některé píšete, ty tlaky, motání hlavy apod. Nevim, pro co se rozhodnout.

margeta
8. říj 2012

@glimmer Já měla obě děti spinálem a nemůžu si to vynachválit. Věděla jsem hned jestli je dítě zdravý a co se děje. Po celkový pak maminkám na JIPce vůbec nebyli schopný říct co se jim narodilo. Museli čekat až jim je v čase kojení donesou. Ten vpich je nepříjemný, takže jsem se cukala. Doktorka mi nadávala, místo vpichu umrtvila a pak se to povedlo v pohodě. Žádná ukrutná bolest při vpichu ani pak později. Naštěstí jsem pak po zákroku jen nějakou dobu necítila nohy, ale měla jsem kliku, že jsem neměla žádné bolesti hlavy nebo tak.

monikabie
8. říj 2012

Já mám první sekci akutní v celkové- Mazéc, druhou spinální a byla to poho. Akorat je to zvláštní pocit když nemůžeš ovládnout nohy🙂 Vpich byl v poho, potom akorát jak to začlo učinkovat tak jsem se nemohla moc nadechnout ale zážitek skvělý🙂

mufinka26
8. říj 2012

já měla první dcerku v celkový a to bylo šílený, než mi ji vůbec přinesly ukázat, řekly míry, jestly je OK to sem se dověděla až na oddělení 😠 Ted Druhé dítko sem měla spinál a naprostá bomba, vpich je malinko nepříjemný, ale dá se to, byl tam semnou manžel 🙂 slyšela sem první pláč našeho chlapečka, hnedka mi ho daly, abych mu mohla dát pusinky, bylo to nepopsatelně krásný 🙂 už na sále sem se rozhodla, že do toho půjdeme po třetí 😀 😀

smima
23. říj 2012

Ahoj holky, mě to taky čeká zanedlouho-lokální umrtvení. Švagrová, která taky rodila císařem říkala, že při vpichu do zad se jí snížil rapidně tlak a pak, když malou vytahovali z břicha, cítila, jako by ji tahali ven z břicha všechno, ale je to nebolestivé. U prvního dítěte jsem byla v celkové narkóze a už bych tak rodit nechtěla. Nejenom, že jsem syna neviděla hned, ale po narkóze mi bylo špatně a museli mi dát injekci na uklidnění, jak si se mnou probuzení z narkózy pohrálo a taky jsem málem zvracela. Takže celkovou už nikdy...

luciferinka
23. říj 2012

Já jsem měla sice porod akutní sekci,tudíž jsem nečekala,že mi bude proveden císařský řez,proto celková narkoza byla samozdřejmosti,ale kdyby byl plánovaný,tak bych šla raději do celkové narkozy,jsem posera 😀 kdybych se musela koukat,co se mnou dělaji za živa,tak bych asi omdlela 😀

andysek111
26. říj 2012

Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní ☹ Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji 🙂
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/pr...

tindinka
17. únor 2013

Ahojky,já měla podvakrát spinál a bylo to fajn,vpich nebolel vůbec a jediný co je nepříjemné je,že necítíš spodek,což je nepříjemné,ale dá se to přežít a hlavní je,že hned vidíš miminka 😉

zuzanalamacova
10. bře 2013

ja mela při dvojčatech epiduar ale v živote ho nechci třasla jsem se jak kdyby na me šahala smrt a prcky si pamatuji jen matne. takže nikdy vice pak tři dny jsem skoro ležela jak lazar a když jsem chtela deti videt tak na vozik , boleli me tak zada že me furt davli injekce už ani prd ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru