Vysoký tlak v těhotenství. Jak na něj?

Zodpovězené
17. črc 2019

Dobrý den,

v prvním těhotenství mne trápil vysoký tlak (léčený Dopegytem) již od první poradny. Skončila jsem s preeklampsií CS 38.tt.

Nyní jsem znovu těhotná (13tt.) a znovu mi tlak leze nahoru (129/94, minulý týden jsem měla 125/85), je šance, že teď z toho vyváznu lépe?

Zatím mi nikdo léky na tlak nedal, obvodní lékař má dovolenou, gynekolog to neřeší a kardiolog chce žádánku od OL. Je něco, co pro to mohu udělat?

Děkuji!

Dobrý den,

určitě budete v tomto těhotenství více sledována, zvlášť pokud se vám už nyní mírně zvedá TK.

Možná váš gynekolog ještě vyčkává, zda krevní tlak nebude ještě dál stoupat a věřím, že v případě, že se krevní tlak zvedne nad 140/80, bude váš stav již řešit.

Držím vám pěsti....

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová