Vyvolávaný porod po prvním císařském řezu. Jak moc je vyvolávaný porod po císaři rizikový?

Zodpovězené
18. kvě 2019

Dobrý den,

jak moc je rizikový vyvolávaný porod, když jsem prvního syna rodila před 6 lety císařem (první porod byl také vyvolávaný, ale nakonec pro hypoxii byl ukončen CS)?

Zatím všude čtu jen rizika a mám opravdu strach, ale nyní jsem už 39+3 a miminko má odhad 3 a půl kg. Doktorka chce vyvolávat cca za týden a já bych opravdu radši než vyvolávat šla na druhý CS, kde aspoň mají doktoři dělohu pod kontrolou. Navíc mám strach, že pokus o přirozený porod dopadne stejně jako první.

Děkuji moc.

Dobrý den,

pro ženu po císařském řezu je velmi důležitá podpora, aby její další porod proběhl přirozeně, bez medikamentů. Protože císařský řez je pro ženu velkou zátěží a obnáší spoustu zdravotních rizik, mnohem víc než přirozený porod po císařském řezu. Riziko ruptury děložní je velmi malé, ale stoupá se zásahy do přirozeného procesu. Po císařském řezu se nedoporučuje porod vyvolávat medikamentózně, právě z důvodu většího rizika ruptury dělohy. Proto chápu vaše obavy spojené s indukcí porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová