Biochemické těhotenství. Mohu se ještě v následujících dnech rozkrvácet?

Zodpovězené
4. bře 2024

Dobrý den, vážený pane doktore,

21.2. jsem objevila slabou čárku na TT, v následujících dnech sílila, ale jen velmi pomalu, a nakonec začala slábnout. 27.2. jsem měla hCG v krvi 20, 28.2. jsem začala krvácet - poměrně silně. 29.2. jsem byla na gynekologii, na UZ sliznice 9 mm, hCG 5. Paní doktorka mi říkala, že na další kontrolu už nemusím, že vše odejde samo s krvácením.

Krvácení je ale od včerejška už jen velmi slabé, spíše, jako kdyby mi menstruace už skončila. Jsem z toho zmatená, protože paní doktorka říkala, že 9 mm je hodně vysoká sliznice. Myslela jsem tedy, že budu naopak krvácet déle než obvykle. Dnes je to 3. den, obvykle mi menstruace trvá tak týden a první 4 dny je docela silná.

Prosím o radu a názor, zda se mohu ještě v následujících dnech rozkrvácet?

Bojím se, aby se děloha vyčistila.

Moc Vám, pane doktore, děkuji.

Dobrý den,

nebojte, děloha se vyčistí a ano, ještě se můžete rozkrvácet, ale jisté to není.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz