Clostilbegyt a Provera. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
9. čer 2021

Dobrý den,

druhý cyklus užívám Clostilbegyt od 5. - 9. dne. V tom prvním jsem byla u lékařky v 15.DC a dva folikuly byly malé, nezralé, prý anovulační cyklus. Od 16. dne mám brát Proveru na srovnání cyklu. 26. den jsem ji dobrala a dle MUDr. jsem měla MS dostat do 2 -3 dní. Přišla za týden. Nyní jsem opět 15.DC, ovulace stále neproběhla, měřím bazální teplotu.

Opravdu je dobré od zítra zase brát Proveru, která mi zastaví ovulaci?

Musím mít ovulaci v první půlce cyklu, jinak už se jedná o anovulační?

Podle mé lékařky už to později není správně. O dítě se snažíme 11. měsíc, v březnu v 6. týdnu SP. Od té doby mám problém s ovulací.

Děkuji za informaci.

Dobrý den,

neznám Váš hormonální profil, ale část žen opravdu ovuluje později a já bych tedy Proveru nebral.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz