Krvácení před menstruací. Může se jednat o rozhozený cyklus?

Zodpovězené
13. říj 2023

Dobrý den,

je mi 40 let a pokoušíme se o dítě. Poslední dva “úspěšné “pokusy skončily do týdne po vynechání menstruace. Teď mám týden před menstruací a začala jsem včera krvácet - špinění to asi nebude, protože prádlo mám sice čisté, ale když jsem na záchodě, tak ze mě krev vyteče - není jen na papíře. Dnes ráno jí bylo docela dost a byla tmavší. Nevím, co si o tom mám myslet - menstruaci mám pravidelnou. Minulá menstruace byla první po potratu.

Může se jednat o rozhozený cyklus?

Předem děkuji.

Dobrý den,

nejsem schopen Vám dat jasnou odpověď. Máte 40 let a šance otěhotnět v daný měsíc je okolo 10 %. Asi bych zašel ke gynekologovi

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz