Marné pokusy. Je ještě naděje?

Zodpovězené
26. čer 2020

Dobrý den,

už víc než tři roky se snažíme o miminko, přirozeně to nejde, prý mám dgn.polycystických ovarií, i když nemám žádný jiný příznak, jen tu neplodnost.
Máme za sebou už cyklus IVF - ze zmrazených buněk. Jednou to vyšlo, ale ve 22.tt preeklampsie a hellp a byl konec.
Teď jsme začali nový cyklus. Dali jsme 5denní blastocystu čerstvou, opravdu jsem moc věřila, že máme dobrou šanci. Ale po 12 dnech čekání jsem začala krvácet. Už ztrácím naději, že se to povede.

Je takový příběh normální? Nebo je potřeba hledat příčinu jinde? Mám pocit, že mi dochází čas, už je mi 36.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě máte s Dg. polycystický vaječník velkou šanci, že se léčba IVF povede.
Vydržte.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz