Měření bazální teploty. Mohu měřit každé ráno ve stejnou dobu, i přes jinak dlouhý spánek?

Zodpovězené
19. dub 2021

Dobrý den,

snažíme se s manželem o druhé dítě a ráda bych si zjistila, kdy mám ovulaci. Slyšela jsem o měření bazální teploty, ale na internetu se píše, že je potřeba měřit vždy ve stejnou dobu ráno po 4-6 hodinách spánku. Já ale v noci několikrát vstávám k dceři a pokaždé jindy, takže delší spánek nikdy nemám.

Mohu i přesto měřit každé ráno ve stejnou dobu? Budou výsledky o něčem vypovídat?

Děkuji

Dobrý den,

mnohem lepší je použít močové LH testy.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz