Mozaika na obou chromozomech. Má vůbec cenu transferovat takové embryo?

Zodpovězené
8. únor 2023

Dobrý den,

měla jsem dvě embrya po PGT-A. Jedno se vrátilo jako euploidní, ale bohužel po KETu se nechytlo. Mám ještě jedno nevyšetřené, nešlo vyšetřit ve fázi, ve které se nacházelo. A jednu mozaiku, mozaika má 65 % trizomii části chromozomu 14 a 50 % monozomii části chromozomu 19.

Má vůbec cenu transferovat takové embryo?

Má nějakou šanci na úspěšné uchycení a úspěšný zdravý růst?

Děkuji

S pozdravem pěkného dne

D.

Dobrý den,

tady bude vhodná konzultace s genetikem - já osobně bych mozaicistní embryo transferoval.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz