Může být příčinou neplodnosti celiakie? Pomohla bezlepková dieta?

Zodpovězené
31. kvě 2023

Dobrý den,

máte prosím zkušenost s tím, že neplodnost zapříčinila neléčená, nediagnostikovaná celiakie?

Já po dlouhém snažení,1 IVF cyklus, 2x KET neúspěšné, poté imunologické vyšetření, kdy byla zjištěna celiakie, naprosto bez příznaků. Už více jak půl roku jsem na bezlepkové dietě.

Máme v plánu další KET, dva měsíce cvičím Mojžíšovou a doufám, že to pomůže.

Máte nějaké případy, kdy celiakie byla příčinou a pomohla bezlepková dieta?

Děkuji

Dobrý den

celiakie u některých pacientek může způsobit anémií, a pak bych nějaký vliv viděl, ale samotná celiakie podle mého názoru na plodnost vliv nemá.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz