Nízké AMH. Jaká je hraniční hodnota AMH a rizika, že stimulace nepomůže vytvořit folikuly, nebo budou nekvalitní a nepoužitelná?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

bylo mi řečeno, že s hodnotou AMH 0,03 ng/ml a 0,21 pmol/L (věk 40) je jediná možnost pro IVF použit vajíčka dárkyně. Stimulace by byla prý jen ztráta času.

Jaká je hraniční hodnota AMH a jsou zde rizika, že stimulace nepomůže vytvořit folikuly a nebo, že budou nekvalitní a tudíž nepoužitelná?

Děkuji

Dobrý den,

žádná hraniční hodnota neexistuje. Dle věku a AMH máte vajíček málo a stimulovat vaječník prostřednictvím FSH opravdu moc smysl nedává.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz