AMH, co přesně znamená tato hodnota?

eviknufik
22. únor 2017

Holky co přesně znamená hodnota AMH? Zajímám se proto, že jsem měla hodnotu 10, 1 NG/ml. Ale nevim zda to vyjadřuje přímo počet vajíček nebo folikulů. Bo některé folikuly nemusí obsahovat vajíčka, některé po jednom jiné např po dvou. Nevíte jak to je? Díky za odpovědi.

alicie_k
22. únor 2017

Hodnotu máš nádhernou 🙂 Vyjadřuje to přibližnou zásobu nezralých vajíček ve vaječnících.

eviknufik
autor
22. únor 2017

jj nadherna je, ale to bylo v roce 2013 při zisku 14 folikulů a 20ti vajíček a 8 zralých (protokol s antagonisty celkem 2100IU🙂
Dva Kety mi od té doby nevyšly. Při dalším IVF v 2016 jsem při stejném protokolu ale při 3075 IU měla 21 folikulů, 21 vajec a z toho a 10 zralých vajíček. Ted se chystám na ket, pokud by nevyšel uvazovala jsem o dalším IVF s opětovnou kontrolou AMH. Přece jen je mi už 35:(

alicie_k
22. únor 2017

@eviknufik No ono to bohužel nevypovídá nic o jejich pozdější kvalitě, na to žádný test není ☹ Před příp.dalším IVF to chce určitě kontrolu, ale snad to nebude potřeba... 😉

kackakastanka
22. únor 2017

@eviknufik kontrolu amh vzhledem k vysledkum stimulace v roce 2016 nepotrebujes, vajicek mas dost a reagujes pekne, jde jen o to, aby tam bylo to jedno spravne vajicko a jedna spravna spermie, ale v amh problem rozhodne nemas...

eviknufik
autor
22. únor 2017

@kackakastanka kéž by, je to ted naše 5. Ivf. Ze 4. máme syna, ale kety s nezadarili. Proto dalši ivf a dva mrazacky. Tak snad se uchytí. První nevyšel:(

m.monica
23. únor 2017

Ahoj holky, prosím poradíte mi? 3 den cyklu jsem byla na testu AMH, který jsem měla 1,6 ng/ml a FSH 5,7. Myslíte, že mám vhodnou zásobu vajíček a je možné přirozeně otěhotnět? Děkuji moc za odpověď. 🌹