Ovulační krvácení. Co byste doporučil, abych ho neměla?

Zodpovězené
4. led 2021

Dobrý den, pane doktore,

jsem po neúspěšném ivf, a pak následně i neúspěšném ket, kde se ani jednou embryo ani neuhnízdilo. Měla jsem jít na další ket ale začala jsem mít ovulační krvácení v půlce cyklu a doktor mi, řekl že pokud špiním, že embryo nebude zavádět. Chtěla bych znát Váš názor a co byste doporučil.

Nedají se nasadit nějaké prášky, nebo vyrovnat hormony, abych ovulační krvácení neměla?

Z řešení mého pana doktora jsem docela nešťastná - máte ovulační krvácení, každý ket nebude a čekání na jiný cyklus, kdy krvácet už třeba nebudu. Mimo to teď mám ovulační krvácení už druhý cyklus, ve kterém nebyl ket proveden.

Moc Vám děkuji za názor.

Dobrý den,

je potřeba udělat KET v substituovaném cyklu s estrogeny - ty zabrání krvácení v období ovulace.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz