PGT a AMC. Jakou máte zkušenost s ženami, které po PGT měly stejně nemocné miminko?

Zodpovězené
3. říj 2021

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat, jestli je v mém případě nutná amniocentéza.

Při přirozeném početí jsem musela ukončit těhotenství v 19. tt, kvůli VVV. Mám balancovanou aberaci. Teď jsem ve 14. tt po IVF s genetikou embryí, a po konzultaci s genetičkou je prý na mě, zda půjdu na AMC nebo ne. Nechce mě do ní zbytečně tlačit. Já na ni ale na jednu stranu chci i nechci.

Jakou máte prosím zkušenost s ženami, co mají špatné chromozomy a po PGT měly stejně nemocné miminko?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

takových je jen velmi málo a osobně jsem se s tím za posledních 5 let nesetkal.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz