Potrat a těhotenství. Je možné, když se začneme snažit hned, že znovu potratím?

Zodpovězené
5. únor 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. Měla jsem samovolný potrat cca ve 3.- 4. týdnu. Všechno odešlo samo, nemuseli zasahovat lékaři. Po odchodu z nemocnice mi bylo řečeno, že se mohu snažit o miminko hned, ale kamarádka je gyndařka a doporučuje alespoň 3 měsíce a nebo maximálně 1 měsíc počkat.

Je možné, že když se pokusíme hned, znovu potratím?

Předem děkuji.

Dobrý den,

souhlasím s kolegy z nemocnice - další těhotenství není třeba odkládat.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz