Potrat/porod v 19. tt - VVV. Kdy je podle Vás vhodné nebo možné jít do dalšího pokusu?

Zodpovězené
2. čer 2021

Dobrý den,

jsem 14 dní po potratu v 19.tt z důvodů VVV . Těhotenství bylo po IVF - ET ( 2. IVF - nikdy nebylo nic na zamrazení).

Kdy je podle Vás vhodné nebo možné jít do dalšího pokusu?

Každý lékař mi řekl něco jiného. Někdo 3 měsíce někdo 6 měsíců. Já se cítím v pořádku jak po fyzické stránce, tak i psychické.

Také uvažuji nad IUI s dárcem (1. IVF byla s dárcem). Nechci nic uspěchat, proto se ptám více odborníků .

Děkuji a přeji krásný zbytek dne.

Dobrý den,

to je individuální, ale 3-6 měsíců mi připadne OK. Na použití léčebné metody se musíte domluvit se svým lékařem.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz