Problém s otěhotněním. Máte pro mě nějakou radu?

Zodpovězené
11. led 2023

Dobrý den, pane doktore,

je mi 36 let a o miminko se snažíme od července. Otěhotněla jsem hned v 1. cyklu, nicméně bylo z toho biochemické těhotenství, které samo skončilo po 9 dnech zpoždění. Hned potom, v srpnu, jsem poprvé dostala covid (i když pracuji ve školství, nikdy jsem jej předtím nedostala). Od té doby mám rozhozený cyklus, menstruace je obvykle velmi slabá 2-3 dny (dříve 4 dny a silnější). Na doporučení paní gynekoložky jsem začala užívat inofolic, yarilo einstein 1 a pít do ovulace kontryhelový čaj. Vše poctivě dodržuji.

Při listopadové periodě jsem měla velké množství krevních sraženin, volala jsem na gynekologii a prý to může být stále covidem. Na hormonální profil jsem objednaná koncem ledna. Sex máme pravidelný, dělám ovulační testy, měřím bazální teplotu (poslední dva cykly mám podle teploty ovulaci 3-4 dny po pozitivním ovulačním testu, dříve byla hned následující den), byl mi nasazen progesteron 21. - 25. den cyklu (lutealní fáze se mi v 1. cyklu prodloužila o den na 14 dní, ve druhém zkrátila na 12 dní). V říjnu jsem si nechala změřit hodnotu ovariální zásoby s výsledkem 3,04 ng/ml. Otěhotnět se mi stále nedaří.

Máte pro mě nějakou radu, nebo informaci, v čem by mohl být problém?

Co bych mohla ještě udělat, abych podpořila otěhotnění?

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

je Vám 36 a doporučuji se poradit s odborníkem z nějaké kliniky pro léčbu neplodnosti.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz